• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

Arkadaşlar merhaba ambalaj atığı ve tehlikesiz atık toplama ayırma işi yapan bir yerde çalışıyorum.Atık Yönetim planı hazırlamam gerekiyor. Tesis bu yılın başında faaliyete başladı. İlk defa AYP yapıcam ve nasıl olması gerektiğini pek bilmiyorum.Bununla ilgili daha önce AYP hazırlayan arkadaşlarım yardımcı olursanız çok sevinirim.

@bahar0626

Bunun ile ilgili internette formatlar mevcut. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus satın aldığınız ve sattığınız yani lisansınız kapsamında aldığınız ve gönderdiğiniz ambalaj ve tehlikesiz atıkları AYP 'ye eklemeyin. sadece tesisiniz de proses sonucu oluşacak tehlikeli ve tehlikesiz atıkları irdeleyin. Çünkü ambalaj ve tehlikesiz atıkları KDS üzerinden beyan ettiğiniz için izlenilebilirliği olan atıklardır. İyi çalışmalar...

Merhaba, Ankara il müdürlüğünün sitesinde eski format duruyor. Yakın zamanda Ankara'ya başvuran biri var mı? Bakanlığın yayınladığını mı yoksa 3 yıllık olanı mı istiyorlar?

Yok mu bilgisi olan? İl müdürlüğünü arıyorum kimseye ulaşamıyorum :/

@bahar0626
Bahar Hanım merhaba, bende sizinle aynı şekilde bir firmada çalışıyorum. AYP hazırlamam gerekiyor. Siz bir kaynağa ulaşabildiniz mi acaba? Paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

@gzde Bu konu başlığı altında geçmiş sayfalarda örnekler mevcut Gözde Hanım. Bende onlara bakarak hazırlamaya çalıştım diyelim.Yeni olduğumuz için öğreneceğimiz daha çok şey var.Şimdiden kolay gelsin. İyi Çalışmalar.

Merhabalar Arkadaşlar, Belediyeye ait Ambalaj Bilgi Sistemine girdiğim zaman yetkilendirilmiş kuruluş ile yapılmış olan sözleşmeyi yükleme yapamıyorum. Daha önceki tatla olan sözleşme ve yetkilendirilmiş sözleşmelerin yenilenmesi lazım ancak yeni sözleşmeleri yüklemekte sıkıntı yaşıyorum. Daha önceki Atık yönetim planlarımız il müdürlüğü tarafından teslim alındı olarak gözüküyor. Acaba bu yüzden mi yükleme yapamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

@Zeliha Ekinci
atikambalaj.csb.gov.tr'den belediye sayfasına girmeniz ve plan onay bilgileri sekmesinden revizyon başlatarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

@Tolga Emre Kaya

çed dosyası kapsamında hazırlamıştık. Öğrenmek istediğiniz kısım nedir?

@yavuz tuna
Sıkıntı da orada başlıyor. Belediyenin sistemine girdiğim zaman onay durumu teslim alındı olarak gözüküyor. Revizyon işlemleri yada yk-ps-lf bilgileri kısmına da sözleşme yüklemesi yapamıyorum.

@Zeliha Ekinci
Zeliha hanım,
İmzadaki planı siz hazırlamadınız anlaşıldığı kadarıyla. Plan görüntüle sekmesinde ''onaylandı'' ibaresi yoksa 'imzada' olmalı yani süreç henüz tamamlanmamıştır. Belediye planı hazırlayıp T.A.T., Y.K. ve en son İl müdürlüğü onayına sunar sistemde. İmzada görünüyorsa plan onay bilgileri sekmesinde kimin henüz onaylamadığını görebilirsiniz. Neticede değişiklik yapmak için plan onaylı olsaydı revizyon yapacaktınız; eğer imza aşaması tamamlanmamışsa yani ''imzada'' ise ''imzadan çek'' gibi bir ifade olmalı sekmede. İmzadan geri çekip değişiklikleri yapıp tekrar onaya sunmanız için.
Bu yazdıklarımla sorunu çözemezseniz bu iki sekmeden ekran resmi alıp buradan paylaşın lütfen netleştirmek için.

@Hurşit

Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından 6 ay içinde maden atık yönetim planı sunulur ibaresi var. Planların revize edilmesi gerekmekte. Bu şekilde bakanlığa sunumu gerçekleştiren oldu mu diye sormuştum.