• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

merhaba ; atık yönetim planı olmayan tesisler için ceza miktarı nedir ? Daha doğrusu çevre kanunun hangi maddesinden cezai işleme tabi tutuluyor ?

Arkadaşlar konuyu okumaya çalıştım baca gazı temizliğinden kaynaklanan atıkları 20 01 41 olarak değerlendirme yapılması yazılmış. Fakat buradan cıkan atıklar (kül- toz) bunların tehlikelilik özellği taşıdıgı kanaatindeyim. atık kodları içerisinde bulmakta zorlanıyorum. tehlikesiz oldugunu iddaa edemem bu tozların ortam havalandırması ve kaynak yapılıyor.

Yardımcı olabilecek var mıdır? telefonda atık firmalarıyla görüşmekten kulaklarım patlıcak kıvama geldim :D

@orangehead026
Büyük ihtimalle tehlikeli olarak değerlendirilmelidir ama bi analiz iyi gider anlamak için :D

@orangehead026

10 09 09 olması lazımdı, Baca gazı tozu. Ama benim faaliyet döküm :) sizinki ne olarak geçiyor?

@Fatih Koçak
analize gerek yok ya :D tehlikel çıkışı yapıcam ama kod belirleyemiyorum :D ortam havalandırmasının yapılmasından kaynaklanan toz için bir kodbulamyorum.
@Cem Yılmaz
iç ortam havalandırması :) otomotiv sanayi
Kaynak hazlarının toparlanması ve ortam havasının çekilmesi gerçekleştiriliyor.

16 03 03 kodunda karar kıldık :)

Merhaba arkadaşlar,

EAYP 'nın eklerinde istenilen ''Tehlikeli, atık sahası ve yakın çevresini gösteren ölçekli yerleşim planı'' ve ''Genel yerleşim planı ölçekli'' bu belgelerin elinde örneği olan var mı?

@Evrem Yeşil
Plan için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden onay aldıktan sonra 3 sene geçerliliği bulunmaktadır. 3 sene sonunda tekrar yenilemen gerekir.

@Olgaç Sürmelihindi
teşekkür ederim. bende öyle biliyorum. 2016 yılında yapılmış firmada yenilemen gerek dediler.
3 yıl son unda 2019 oluyor dedim sen güncelle dediler:)

2016 ise il müdürlüğüne göre farklılık göstermekle birlikte 2017/2018 yılı itibari ile yenilemeniz gerekir. Yeni format ile birlikte alındığı tarih itibari ile 3 yıl oldu.

@Fatih Koçak
2017 yılı fiyatı 12736 tl idi. Cezayı yedim ordan biliyorum :) 14578 2018 yılı fiyatı

@Evrem Yeşil
2017 yılı sonuna doğru End. Atık Yönetim Planı formatı değişti. O yüzden yenilemenizi istemişlerdir.