• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atik yönetim plani hakkinda bakanlik açiklamasi

Hamza Ay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Enva Mühendislik
İstanbul İl Çevre Müdürlüğünün atık yönetim planları ile ilgili aldığı karar;

ATIK YÖNETİM PLANLARI HAKKINDA

03.11.2017
Müdürlüğümüz 27.10.2017 tarih ve 34895 sayılı yazısıyla;
Bilindiği üzere Atık Yönetimi Yönetmeliği hükümleri gereğince atık üreticileri, ürettiği atıklara ve atıkların önlenmesi ile azaltılmasına yönelik olarak Atık Yönetim Planlarını hazırlayarak İl Müdürlüğüne sunmak ve onay almakla; İl Müdürlükleri ise sunulan Atık Yönetim Planlarını değerlendirerek onaylamakla ve uygulanmasını sağlamak/sağlattırmakla yükümlüdür. Müdürlüğümüz Anadolu ve Avrupa Yakası Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüklerince gerçekleştirilen Atık Yönetim Planı Uygunluklarına ilişkin “Sürelerin”, söz konusu Müdürlüklerin görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan konu çeşitliliği ve yoğunluğu sebebiyle, sunulan hizmetlerde aksamaların olmaması ve hizmet kalitelerinin arttırılması amacıyla yeniden değerlendirilmesi gereği hasıl olmuştur.
Bu doğrultuda sunulacak Atık Yönetim Planları’nın; “Bir önceki yıl oluşan atık miktarı, beyan yılına ait tahmini atık miktarı ve sonraki iki yıla ait tahmini atık miktarları” olmak üzere onaylandığı yıldan itibaren sonraki iki yıl da geçerli olacak şekilde onaylanması uygun bulunmuştur.

Ekli dosyalar

• ATIK YÖNETİM PLANI GÜNCELLLLL FORMAT.doc
    78.5 KB · Görüntüleme: 54