• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yönetim planı

Korhan Coşan Ergün

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OPAL Çelik
Merhaba Arkadaşlar,

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Ancak Çok acil yardıma ihtiyacım var. Bir Firmada personel müdürü ve evrak takibi olarak çalışıyorum. Atık Yönetim Planı hazırlayıp , Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla zor bir iş. Fabrikamızda üretilen tehlikeli atıklar ;
  • Bor yağı
  • Borlu Metal Talaşı
  • Madeni yağ- Kompresörden çıkan
  • boya tenekeleri
bu tehlikeli atıklar hangi sınıfa giriyor ve EWC kodları nelerdir? ayrıca Bertaraf / Geri kazanım yöntemi nedir ? Bu konularda bana bilgi verirseniz çok memnun olurum. Acil hazırlamam gerekiyor.

@Korhan Coşan Ergün

Rica ederim.. Metal artık derken neyi kastediyorsunuz? cnc tezgahlarından çıkan metal talaşlarını mı? yoksa kullanılmayan metal parçalarmı?

Korhan Bey,

Metal sektöründen kaynaklanan tehlikeli ve tehlikesiz atıkalara ait detaylı bilgiye ek belgeden ulaşabilirsiniz. Göz atmanızda fayda var.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• METAL SEKTÖRÜ.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 83
hakan bey çok teşekkür ederim. dönüşüm biraz geç oldu evrak peşinde koştururken bir çok aksaklık çıktı. Kullanılamayan metal parçalardan bahsetmiştim. Kesimden sonra arta kalan parçalar.

Eğer tehlikeli madde ile kontamine olma durumu yoksa, tehlikesiz atık sınıfındadır.12 01 01/1201 04 atık kodlarından size uygun kodu seçip, geri kazanım firmasıyla anlaşma sağlayabilirsiniz. Belirli bir ücretle satabilirsiniz. :)