Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıklara geçici depolama izni aldıktan sonra?

Konu, 'ARŞİV' kısmında dutoprak tarafından paylaşıldı.

 1. dutoprak

  dutoprak CMNet Üyesi

  Atıklarımıza geçici depolamaizni aldıktan sonra (şayet atık miktarımız ayda 1000 kg geçiyosa ) ne kadar süre ile atığımızı bertaraftçıya vermeliyiz ? Bunun için bir sınırlama varmı ? Örneğin ayda 1000 kg altında ise en fazla 180 gün depolayabiliyoruz . Bunu üzerinde olanlarda 1 yıl - 2 yıl da bir bertaraft etmek gibi bir sınırlama söz konusumudur ? Yada atık yönetim planını baz alarak 3 yılda bir bertaraft tesisine göndersek sorun olurmu ?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğinden...

  c) Ayda bin kilogramdan fazla atık üreten Atık üreticisinin atıklarını nihai bertarafa kadar kendi alanlarında gerekli önlemleri alarak altı ayı geçmemek üzere geçici depolamasına izin vermekle ve bu faaliyetleri denetlemekle,

  n) Ayda bin kilograma kadar atık üreten üretici biriktirilen atık miktarı altı bin kilogramı geçmemek kaydı ile valilikten izin almaksızın atıklarını arazisinde en fazla yüz seksen gün geçici depolayabilir. Bu durumda herhangi bir tehlike halinde arazide önlem alabilmek için en az bir kişiyi görevlendirmekle ve bu kişinin, adını, telefonunu valiliğe bildirmekle,

  Altı çizili ve kalın olarak belirttiğim ibarelere göre her iki koşulda da (yani 1000 kg a kadar yada 1000 kg ve üzeri atık oluşması durumunda ) atıkları işletme sahanızda 6 ay yani 180 gün saklayabiliyorsunuz. Aradaki tek fark 1000 kg ve üzerinde kg olarak depolama sınırı yok. Ama 1000 kg altında ise atık üretiminiz depolama da 6.000 kg ı geçemezsiniz. Yani 3. ayda biriken atık miktarı 6.000 kg olursa en azından bir kısımını göndermeniz gerekir.
   
 3. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Ahmet Bey'e katılıyorum,atık miktarınız ayda 1000 kg. geçsin ya da geçmesin 6 aydan fazla depolayamazsınız,geçici depolama izni almanız bu şartı değiştirmez.Sadece ayda 1000 kg.'ı geçmiyorsa izin almaksızın bu süre zarfında geçici depolayabiliyorsunuz.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.