• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıkların geri dönüşümü ve ekonomik analizi

mervem

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar..Bu konu ile ilgili sunumumuz var..Özellikle ekonomik analiz ile ilgili bilgi gerekiyor.Ve bu konuya bağlı grafikler resimler..2 Günümüz var :( Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2 günde kim size nasıl bir yardımda bulunabilir ki? 2 gün olarak istediğiniz aslında birilerinin sizin yerinize ödevinizi yapması.. Arkadaşlar ödevleri kendiniz yapmayacaksanız bundan birşeyler öğrenmeyeceksiniz gidin hocanıza durumu izah edin eminim size sıkıntı çıkarmayacaktır..

olur mu fatih bey ödevleride başkası yapsın projeleride başkası yapsın sonra hoca çakınca durumu bütün sınıfı yaksın :)

Öle ama hocaların verdiği ne, istediği ne! Üniversitede bilgiye ulaşma yöntemleri ve yorumlama yöntemleri öğretilir bence , bizim sitemde olduğu gibi 1985 yurtdışı basım kitaplardan aktif çamur yada, su arıtımı anlatarak, yada daha düzenli depolama, atık su arıtma, içme suyu arıtma tesisi görmemiş öğrencilere proje çizdiren mantık bence yanlış mantık. her şey düzelecek ama zamanla, arkadaşlar haklı demiyorum ama bilgisayar dersinde q basic öğretirsen adam internette iki araştıma yapamaz tabi, bişide bulumaz çünki hazır bilgi ile beslenen öğrenci herzaman buru arıyo hatta okul bittikten sonra meslek hayatında bile copy pazte mühendisler :p çok, neysa allaha emanet olun sağlıkcakla kalın burda kimse hedef alınmamıştır sadece öz eleştiri idi hepinizde çalışmalarında başarılar diliyorum.

Tabi ki kimseyi hedef alarak konuşmuyoruz. Söylemlerimizi konuyu açan arkadaş üzerine alınmasın. Ortak bir mesele bu. Yasin in dediği gibi tepkimiz copy/paste mühendisleri yetişmesin diye. Bizde aynı sistemden geldik. önemli olan bu sistemden sıyrılmaya çalışmak. Bizler mühendisiz insiyatif kullanıp karar veren kişileriz. Bir konuda mana mantıklı gelen buydu bunu böyle yaptım dediniz mi hocanızda size karışamaz. Yanlış mantık yürütülmüşse üslubüyle burası böyle olsa daha iyi olurdu denir. Bu şekilde de meslekte yol alınır. Bu tarz ödevler yada yardımlar istendiği zamanda benim beklentim ortaya çıkan bir taslakta olsa paylaşılması "ben buraya kadar yaptım ama devam edemiyorum" denmesi. Böyle mesajlar gelirse eminim altına çok daha faydalı şeyler yazabiliriz.

Bu konu ile ilgili fabrikamda oluşan ambalaj atıkları, tahta palet atığı , kontamine atıklarım mevcuttur.
Bir organizasyon şeması yapıp atıkları düzene sokmam lazım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

tahta paletlerde ambalaj atığı kapsamındadır.kağıt-cam-metal-plastik-naylon-ahşap palet amb. atıklarını belediyeler evlerden ve sanayiden toplatmaktadır.kontamine olan atıklarının cinsi nedir?tehlikeli atık sınıfına girebilir.tabi onun bertarafı çok daha farklı...

fatih bey düşüncenizi savunuyorum; lakin bir çok çevre mühendisi arkadaşımız var ki okul bitse de kurtulsak derdinde ödevler, tezler, proje çalışmalarında en önemli deneyimleri yaşayacağımız zaman çoğu arkadaşım en kısa nasıl hallederim kimden bulurum derdinde bu da paylaşımcılığı kısıtlıyor ve de dediğiniz gibi copy paste kişilikler doğuruyor. bence burda en önemlisi kişinin bilinçni bakış açısını değiştirmek olduğunu düşünüyorum.