• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma laboratuvar işletimi

orhannbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar atıksu arıtma tesisi laboratuvarımızı yeni kurmuş bulunuyoruz.Burada yapmamız gereken deneyler hakkında bilgi verir misiniz?Tesisin proses akışı ATIKSU GİRİŞİ-IZGARALAR-KUM TUTUCU HAVUZU-ÖN ÇÖKELTİM HAVUZU-HAVALANDIRMA HAVUZU-SON ÇÖKELTİM HAVUZU şeklindedir.Çamur bertarafı olarak YOĞUNLAŞTIRMA HAVUZU-AEROBİK ÇÜRÜTME HAVUZU-BELT PRES ÜNİTESİ şeklindedir.Bu akış şemalarına göre numune alma noktaları ve yapılacak analizler nelerdir...

Laboratuarınızdaki Ekipmanlarıda Yazarsanız Yardımcı olabilirim Ne Tür deneyleri yapabileceğiniz ve yapılması gerekenler hakkında birde Ne tür bir atık suya sahipsiniz onuda bilmek gerek Yani Kirleticileri ve gidermeniz Gerekenleri.

Fiziksel Arıtma Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Vs..
Ön Çöktürme Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Vs..
Havalandırma Tank içi AKM, KOİ ÇO.BOİ5 microskobik Gözlem Vs..
Son Çöktürme Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Microskobik Gözlem Vs..

Jar Testi Atık Sudaki Önemli değişikliklerde ve Belirli Periotlarla Yapılması Gerekmektedir

Kolay Gelsin...

Evsel atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum.Laboratuvarda azot fosfor boi5 koi deneyleri yapabiliyoruz.Ben sistemimiz için nerelerden numune alıp analiz yapmamız gerkiyor onu öğrenmek istemiştim.Birde analiz sonuçlarına göre yorum yapabilmek için numune alım noktalarında bu değerler hangi aralıkta olmalıdır.

Ekteki dokümanın sonunda, atıksu arıtma tesislerindeki nütrientlerin izlenmesi için tipik ölçüm yerleri var.

Ekli dosyalar

• DOC040.94.10005.Oct12_Nutrients.web.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 334