Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki

Tolga Polat

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Devlet tarafından Arıtma Tesisi kurulumu veya kapasitesi artışı ile ilgili çalışmalarda yatırım teşviki veriliyor mu? bu konuda bilginiz var mıdır ?

Ceyda Kazancioglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgi elde edersiniz.
Bildiğim kadarıyla AB fonlarından hibe veriliyor yada diğer kaynaklardan. Ama öncelikli olarak onlarla iletişime geçmeniz gerekmekte. İller bankası da kredi veriyor.

O

Olgun Akman

Çevre Yönetimi genel Müd. belediyelere vb. kurumlara şartlı nakdi yardım yapmaktadır. Bakanlıkla görüşün ...

Tolga Polat

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İlginiz için teşekkürler. Sizinde söylediğiniz gibi bakanlıkla görüştüm ve atıksu arıtma tesisi teşviki konusunda belediyelere var mış fakat özel yatırımlara böyle bir teşvikte bulunmadığını belirttiler.

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
benim bildiğim atıksu arıtma tesisilerin özel olması durumunda ve derin deniz deşarjı oluyorsa devlet yıllık veya elelktirk giderleri ile su giderleri bir kısmını % delik olarak ödüyor diye biliyorum, bunun hakkında taslak/tebliğ var diye biliyorum,
"
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
" bu yönetmelikte sormuş olduğunuz sorunun fazlasıyla cevabını bulacağınıza inaniyorum,:)
tabi yönetmeliği doğru hatırladıysam:)

Tolga Polat

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Doğru hatırlıyorsunuz elektiriğin % bir kısımını ödüyor ve belirtmiş olduğunuz teblik bunula ilgili fakat arıtma tesisi inşaatı veya kapasite artırımı ile ilgili olarak teşvikte bulunmamaktadır.

Ahmet Başpınar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) faizsiz 4 yıl vadeli kredi vermektedir. Proje bedelinin % 50'sine kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kendileri ile görüşebilirsiniz. Emrah Alkaya, Merve Böğürcü bu konuda size yardımcı olabilir.