Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atiksu arıtma tesisi imalat ekipmanları maliyet hesapları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Eda Altınay Tekin tarafından paylaşıldı.

 1. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  İyi Günler ,

  Atıksu Arıtma Tesisi imalat ekipmanları için maliyet hesaplarının formüllere dökülmüş şeklinde olarak doküman konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?


  Teşekkürler
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Eda hanım merhaba,

  Formülü olduğunu hiç sanmıyorum. her tesiste kullanılacak malzeme sınıfı, malzeme türü değişecektir. genellikle yapılan kullanılacak malzemelere karar verildikten sonra firmalardan teklif alınması yada birim fiyat listeleri üzerinden fiyat çıkarılması yönündedir.
   
 3. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Malzeme cinsi ve ölçüler değişken halde tutulup ( elle girilen veriler) diğer hesaplamalar formül oluşturulabilir diye düşünmüştüm .Bu nedenle böyle bir soru yöneltmiştim.

  Teşekkürler
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  basit bir excel tablosu ile halledilebilir. tabloyu kişi kendi hazırlayabilir. sonuçta dışarıdan bulunan bir tablodan daha kullanışlı ve esnek olabilir. fakat sürekli değişen fiyatların güncellenmesi sorun olabilir. atıksu arıtma ünitelerinin çeşitliliği hesaba katılırsa, iş içinden çıkılmaz hale gelebilir. bu sebepten, zannedersem kimsenin elinde böyle bir hazır tablo yoktur.
  ben denedim bir şeyler bununla ilgili, işi kolaylaştıracak başka programlar da vardı ama uğraşılacak dert olmadığına kanaat getirdim.
   
 5. selimasya

  selimasya CMNet Üyesi

  Eda hanım ekipmanların maliyetlendirme tablolarını firmada çok rahat bulabilirsiniz, o konuda çalışma yapanlar mutlaka olmuştur.
   
 6. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Selim Bey sizin çalışmalarınız var :) ama ben toparlamaya ve düzenlemeye çalışıyorum .Farklı çalışmalar var ise onları da görmek istedim bu nedenle bu şekilde bir soru yöneltim .
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...