• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atiksu aritma tesisi kimlik belgesi alimi için 4 ay içinde başvuru yapilmalidir.

@3bru Ön çökeltim çamur hesabı tesisin debisi çarpı giriş akm konsantrasyonu çarpı ön çökeltim çamuru giderim verimi bu işlemden ön çökeltim için yük yani Katı madde miktarını bulucaksın daha sonra bulduğun cevabı havuzda ki %KM ve çarpı 1000 yapıp bölüceksin burdan ön çökeltim havuzu hacmini bulursun yani m3 / gün olarak bu işlemlerin aynılarını kendi giderim verimlerine göre aktif çamur havuzu ve karışık çürük çamur diye hesaplarssın yalnız aktif çamur havuzunun hesabı bıraz daha uzun karışık yardımcı olabildiysem sevinirim :)

Arkadaşlar bu konu hakkında Sakarya İl Çevre'yi aradığımda bakanlıktan yeni bir talimat alındığını normalde 03.07.2015 tarihine kadar formu teslim etmemiz gerektiğini fakat yeni talimatla Atık Su Arıtma Tesisi Belgelendirme adıyla 111 koduyla 375 TL bankaya yatırmamız gerektiği ve ay sonuna kadar sürecin uzatıldığı söylendi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

@Miraç T. Sakarya İl Çevre sistemi oturtarak evrakları hazır edebilmek için ilk etapta 03.07.2015 olarak tarih vermiş. Yetkili personeli arayınca o şekilde bilgilendirildim, daha sonra da para mevzusu işin içine girince ay sonuna kadar uzatmışlar. Sanırım inisiyatif almışlar.

@Sevinç 111 koduyla AAT belgelendirme olarak halkbankasına yatırılacakmış, bu fiyatlar önceden de belliymiş sanırım ama geç farketmişler.

Ekli dosyalar

• ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI DÖNER SERMAYE FİYAT LİSTESİ.xlsx
    222 KB · Görüntüleme: 100
il çevre danışmanlık firmalarına göndermiş yazıyı, firma bize ulaştırdı halkbanka yatırıp dekontu il çevreye teslim ettik sonuçlanmasını bekliyoruz

@Çiğdem Selişter Ön arıtma uygulayan arıtma tesisleri içinde gerekli midir? Tesisim kimyasal ve biyolojik olarak arıttıkları atıksuyu kanalizasyon sistemine deşarj etmektedir.

1- iliniz genelinde alıcı ortama deşarj eden ve/veya atık suyunu geri dönüşümlü olarak kullanan (atıksu altyapı tesisine bağlı olanlar hariç) tüm atık su arıtma tesisleri sahiplerinin konuyla ilgili olarak bilgilendirilmesi,

olarak yazılmış :)

Merhaba Arkadaşlar,

Atıksu Arıtma Sitemi (Evsel) kurmak istiyoruz.Bu konu ile ilgili yeterliliği olan iyi bir firma araştırıyorum...

hangi firmalar iyi acaba....