• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi proje onayı hazırlanması konusunda mühendis arayan var mı?

gogolella

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gh
Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki ay Almanya'ya bir üniversiteye araştırma görevlisi olarak gideceğim. Bu süreçte ve orada yaşarkan Türkiye'de bulunan bir firma ile proje odaklı çalışmak istiyorum. 2012 mezunuyum ve proje koordinatörü olmam için gerekli bütün şartları sağlıyorum. Hem bakanlığa hem de çevre il müdürlüklerine gidecek Atıksu Arıtma Tesisi Proje Onay Dosyası için Proje Koordinatörü olarak imza atabilirim. Bu arada yanlış anlaşılmasın imzamı satmıyorum. Proje dosyasının hazırlanmasını da yapmak isterim. Ama başkası hazırlasa da inceler ve imza atmadan gerekli düzenlemeleri yapıp sonra imzalarım.

Ilgilenen olursa lütfen ulaşın.

@gogolella umarım arayışında olduğunuz şeye ulaşırsınız. Ben bir şey sormak istiyorum. Bu "proje kordinatörü" tam olarak hangi teknik vasıflara sahip oluyor?

merhabalar;

proje koordinatörü olmanız için proje firmasında tam zamanlı çalışıp personel/hazırlayan kişi olarak en az 10 tane proje onay dosyasına imza atmanız gerekiyor. İmza yetkisinin olması için de şartlar var tabi. Öncelikle çevre mühendisleri odasına kaydınız olmalı. Atıksu konusunda enaz 3 yıl tecrübeli olmanız gerekiyor. Bu 3 yıl şartını sağlamıyorsanız çok önemli değil tecrübesiz çevre mühendisi de olabilir. sonrasında bu imzaladığınız ek-3 formları bakanlık ya da çevre il müd. tarafından onaylanıp size geri geliyor. siz de onları proje koordinatörü olana kadar biriktiriyorsunuz. Tabi biriktirmek de tam olarak işe yaramıyor. Proje koordinatörünün; Firma bünyesinde tam zamanlı çalışan ve atıksu sektöründe en az beş yıl tecrübeli Çevre Mühendisi/İnşaat Mühendisi olması gerekmektedir.
Ayrıca; onay mercii Bakanlık olan atıksu arıtma tesisi proje dosyasını hazırlayacak proje koordinatörünün;
I. Bakanlık onaylı en az 5 adet Ek-3 Formuna sahip olmalı ya da;
II. En az 3 adedi Bakanlık onaylı olmak üzere toplamda 6 adet Ek-3 Formuna sahip olmalı ya da;
III. Bakanlık/İl Müdürlüğü onaylı 10 adet Ek-3 Formunda projeyi hazırlayan/onaylayan kısmında imzasının bulunması,
Onay mercii İl Müdürlüğü olan atıksu arıtma tesisi proje dosyasını hazırlayacak proje koordinatörünün; İl Müdürlüğü onaylı 5 adet Ek-3 Formunda veya Bakanlık onaylı en az 2 adet Ek-3 Formunda projeyi hazırlayan/onaylayan kısmında imzasının bulunması, gerekmektedir.