• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi proje onayı nasıl alınır?

Gizem M.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YOK
Merhaba arkadaşlar
arıtma için makina yapan firma,müşretileri için arıtma tesisi proje onayı almak istiyor
Bunun için nasıl bir yol izlenir
iyi çalışmalar

YAPILACAK ARITMA TESİSİ İÇİN ARITMAYI YAPACAK FİRMA TARAFINDAN PROJE ONAY DOSYASI HAZIRLANIP İLGİLİ İDAREYE(BELEDİYE VEYA OSB) SUNULMASI GEREKMEKTEDİR.

Merhaba,
artıma tesisimim bulunmakta ve çevre iznim var. 2004 öncesi olduğu için muafiyet var aat proje onayı yok. şimdi arıtma tesisime çamur yoğunlşatırıcı yapmak ıstıyorum kapasiteyi buyutmeden bunla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.

Oncelilikle tesisiniz ek 1 ya da ek2 de olmasina gore bir dilekceyle il mudurlugu yada bakanliğa durum ile ilgili gorus sormalısınız dilekcenizin ekinde de mevcut sistemin anlatildi ve yeni kuracaginiz unite hakkinda bilgi vermeniz gerekli sadece camur yogunlastirici ekleyeceginiz icin sizden herhangi bir talepleri olmayacaktir.

Kanalizasyona bağlı atıksu arıtma tesislerinde proje onayı isteniyor mu? Genelegede proje onayı istenmeyecek durumlarda göremedim ancak SKKY'de kanalizasyona bağlı ön/tam arıtma tesisleri, kanalizasyonun bağlı bulunduğu hatta göre değerlendirilir tarzı bir madde var. Konu ile ilgili deneyim sahibi arkadaş var mıdır?

@Olcay Çetin
Kanalizasyona bağlı aat tesislerinde proje onayı ve dosyası istenmiyor.
Ama tabi ki SKKY de yer alan veya belediyeye ait olan deşarj kriterlerini sağlaması gerekiyor. Çünkü Belediye denetim yapıyor. Denetimlerde deşarj kriterleri sağlanmazsa cezası var.

@folge teşekkür ederim...
Arıtma tesisini tasarlayan firma ile görüştüm. Tesis OSB sınırları içerisinde olduğu için OSB yönetimine sunmaları gerekiyormuş. Onayı da OSB yönetimi verecekmiş. Yani hangi kanalizasyon sistemine bağlı ise o kanalizasyon sisteminin olduğu kurum proje onayı vermekteymiş. Bilgilerinize...

Arkadaşlar OSB de de olsa belediye de de olsa proje onayi almak geriliyor sonuç de kanalizasyon deşarjı olduğu için burada belediyeden onay almak zorundasiniz

Firma olarak projenin hazırlanması ve onayının alınması ile ilgili çalışmalarımız mevcut. Konu ile ilgili fiyat teklifi istersen bana ulaşabilirsin.

Merhabalar tekstil sektörünündeki atık su arıtma tesisimiz için proje onayı almamız gerekiyor. Yapan firmalar bize yardımcı olabilir mi?

@ibrahim87
PROJE ONAY DOSYASInda bulunması gereken belgeleri nasıl öğrenebilirim.belediyeye sunmamız gerek ama belediye konuyla ilgili pek bir bilgiye sahip değil yardımcı olursanız sevinirim.

@Çiğdem Aksoy
PROJE ONAY DOSYASInda bulunması gereken belgeleri nasıl öğrenebilirim.belediyeye sunmamız gerek ama belediye konuyla ilgili pek bir bilgiye sahip değil yardımcı olursanız sevinirim.