• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi projelendirme yardım

Fidel Baran

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Bitirme projem için aat projelendiriyorum fakat nasıl bir yol izliyeceğim hakkında fikrim yok daha önce yapmış olanlar nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında yardımcı olabilirmi

elimdeki veriler aşağıdaki gibidir.

http://imgim.com/img-20141101-wa0000.jpg
http://imgim.com/img-20141101-wa0001.jpg

Vallahi ben ne yazıyor diye yazıları çözmeye çalışırken sıkıldım. Allah sana kolaylık versin. umarım sorunu çözecek birileri vardır. ama ödevini bu şekilde özensiz paylaşman bir forum yöneticisi olarak hoşuma gitmedi. forumda çok değerli meslektaşlarımıza karşı saygısızlık olarak algıladım.

Bu soruların cevabını çok rahat Veysel EROĞLU nun atıksuların arıtılması kitabında bulabilirsin, hazır cevaptan ziyade araştırarak bu soruların cevabını bulman gelecekte senin adına katkısı daha çok olacaktır. Şiddetle Veysel Eroğlunun kitabını okumanı tavsiye ediyorum bütün sorularının cevabı orada..

@Çiğdem Aksoy

ödevini bu şekilde özensiz paylaşmak derken neyi kastettiniz anlamadım eğer yazıların düzensizliğinden bahsettiyseniz benimde elimde olan kağıtlar ve veriler bunlar yani internetten url olarak aldım. Saygısızlık olduğunuda düşünmüyorum

atıksu arıtma yapılarının projelendirilmesi Ahmet Samsunlu , okul kütüphanenizde mutlaka vardır. Kolay gelsin

@Nuri Kartal

Çiğdem hanım;

okullarda verilen eğitim kaltemiz o kadar doruklardaki hala şehir atıksuları projeleri yapıyoruz. Zihniyet böyle olunca ortaya çok fazla bir şeyin çıkması beklenemez.

Azerbaycanda çalışırken japon menşeyli taşeronlarımız vardı. Altyapı projesi hazırlayıp getiriyorlar biz geri çeviriyoruz. Birgün sordum neden bu kadar kötü projeler, teknolojide çok iyisiniz aynısını bekliyoruz diye. Mühendisin verdiği cevap gayet açıklayıcıydı. Bir kere yaptık yıllar geçti unuttuk altyapı işini dedi.