• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitim ve Sınavları Duyurusu - 11 Kasım 2021

Merhaba,

2021 Yılı AAT Tesis Sorumlusu Eğitimi için eğitim ve sınavlar ile ilgili duyuru yayımlandı.

Eğitim SınıfıEğitim BaşlangıçEğitim BitişSınav Tarihi
Kentsel/Endüstriyel A16 Kasım 202124 Aralık 202126 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel B16 Kasım 202124 Aralık 202125 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel C16 Kasım 202117 Aralık 202119 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel D16 Kasım 202110 Aralık 202112 Aralık 2021

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Rabia ÖZCANMerhaba,

Ön başvuruların süresi 1 Ekim 2021 'de doldu. Şu an ön başvuru yapan kişiler yalnızca eğitim ve sınav için başvurabiliyorlar. Siz de önümüzdeki sene yapılacak eğitimler için ön başvuru yapıp, hak kazanabilirsiniz. Şu an için yapabileceğiniz bir şey yok, bu sene geçti.
Başvuru yaparken herhangi bir tecrübeniz yok ise D sınıfına başvurabilirsiniz. Eğer tecrübeniz varsa; tebliğden hangi sınıfa girdiğinize göre kayıt yapmanız mümkün.

Mehmetcinia) A sınıfı tesis sorumlusunun asgari özellikleri:

1) Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

2) İkincil ve/veya ileri arıtma yapan kentsel ve/veya endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde toplamda en az beş (5) yıl çalışmış olmak.

3) Atıksu arıtma tesisi yeterlilik eğitimini tamamlayıp eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlamış olmak.

Geçmek kalmaktan ziyade Bizim bu sınava girmememiz gerekiyor. Biz bu sınavları verdik arkadaşlar mezun olduk. Umarım ÇMO nın davası işe yarar.

Önceki cevapları görüntüle…
bu eğitimi maalesef kaçırdım. Katılan arkadaşlar varsa, eğitim notlarını paylaşma şansı olur mu?
erdembelli@msn.com