• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitim ve Sınavları Duyurusu - 11 Kasım 2021

Merhaba,

2021 Yılı AAT Tesis Sorumlusu Eğitimi için eğitim ve sınavlar ile ilgili duyuru yayımlandı.

Eğitim SınıfıEğitim BaşlangıçEğitim BitişSınav Tarihi
Kentsel/Endüstriyel A16 Kasım 202124 Aralık 202126 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel B16 Kasım 202124 Aralık 202125 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel C16 Kasım 202117 Aralık 202119 Aralık 2021
Kentsel/Endüstriyel D16 Kasım 202110 Aralık 202112 Aralık 2021

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

sayfaya giriş yoğunluğu var, zorda olsa açabildim
sonuçlarını gören sayısı arttıkca sayfaya erişim kolaylaşıyor
epostada Mart2022 için yeni bir eğitim faaliyeti olduğu, eğitimi tamamlayanlar içinde dilerse eğitimi tekrar edebileceği yada direk sınava alınmak isterse sınava alınacağı soylendı

İlk mesaj geldiğinden beri sisteme girmeye çalışıyorum tam bir fiyasko

Ben bakanlığının yerinde olsam şakkadanak kişilerin cevap anahtarını yayınlarım, şaşırır millet, hiç beklemedikleri bir hareket, niye açıklıyor, nasıl açıklıyor hani açıklayamazdı derler, demekki açıklayabiliyormuş derler..
baktım dağılmıyorlar yüzyüze sınav yapılacağını duyururum cil yavrusu gıbı dagılırlar....
:p

Herkese günaydın. Aynı odada aynı sınava girip aynı cevapları veren iki kişiden birisi kalırken diğeri geçti !! Böyle bi sınavdı işte.

(btw, olayı yaşayan ben değilim.)

Son düzenleme:
C sınavını 1 ay ile kaçırsam da 2 sınavdan da geçmişim.

Merhaba, Belge bedelinin ne zaman ve nasıl ödeneceği ile ilgili bir bilgi yada duyuru var mı?

Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Belge Ücretleri ve Yeni Eğitim Programı Hk.

- Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu sınavlarında başarılı olan kursiyerler için ödeme ekranı 10-31 OCAK 2022 tarihleri arasında aktif olacaktır. Ödeme ekranına söz konusu tarihlerde
linkinden erişilebilecektir.

- Ödeme yapan kursiyerlerin esertifikaları 01 ŞUBAT 2022 tarihinden sonra
adresinden temin edilecek, kursiyerlerin adına basılacak olan kimlik kartlarını hangi ilden teslim alınacağının kursiyer tarafından beyan edilmesi işlemleri ödeme takviminden sonra ilan edilecektir.

- Tebliğde belirtilen belgelendirme süreç aralığı gözönünde bulundurularak Şubat-Mart2022 tarihleri arasında eğitim ve sınav planlaması yapılmaktadır. Planlanan bu eğitim için 16Kasım-24Aralık2021 tarihlerinde eğitimini tamamlamış olan kursiyerler için; dilerse eğitim tekrarı yapması yada direk sınava girmesi imkanı sağlanacaktır.
Yeni başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru süreci ve takvimi en kısa sürede yayımlanacaktır.

İletişim: akademi@csb.gov.tr

Geçmek kalmaktan ziyade Bizim bu sınava girmememiz gerekiyor. Biz bu sınavları verdik arkadaşlar mezun olduk. Umarım ÇMO nın davası işe yarar.

Önceki cevapları görüntüle…
Burak BilenMayıs ayında zorunluluk geliyor o nedenle bu süreçte verebildikleri kadar verecekler. İşin kötüsü çevre mühendislerinin de önünü kapatıyor. Çünkü tesis işleten herhangi bir mühendis de şuan bu belgeyi alıp tesisini işletmeye devam edebiliyor. Sanki çok iş imkanımız varmış gibi bir de bu engeli önümüze çıkartıyorlar. Bakanlığımızın bu konuda yaptığı çalışmaların hiçbirine anlam veremiyorum. Bölümü kapatıp 2-3 tane kurs açıp belge versinler o zaman daha mantıklı. İnsanlar boşu boşuna okumuş oluyorlar.

Atakan FazlıBunu tartışa tartışa ömrümüzü çürüttük ne yazık ki! Benim üzüldüğüm nokta şu: Tamam bu belgelendirme işleri bize bir hakarettir. Ama kardeşim yaptığın bir sınavda da aynı sorular olmasın artık be! Bu ne boş bulunmazlıktır böyle, bu ne kendini bilmezliktir. Karşımızda koskoca bakanlık/müdürlük vb. var. Bir tane akıl baliğ biri olmayacak mı karşımızda? İnanılmaz şeyler oluyor.