• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi

K.L.C

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhaba atıksu arıtma tesisinde yeni işe girdim ve ilk tecrübem döküman paylaşacak not paylaşacak kimse yok mu

Kardeşim yeni işin hayırlı uğurlu olsun. Allah pişman etmesin. Sana tavsiyem; ilk önce tesisi gez. Arıtma tesisi ama ne üzerine arıtma yapıyor. Yüklenici firma arıtma tesisi projesi yaparken işletmeyi anlatmıştır ve ondan faydalanabilirsin. Sen hemen gol atmak istiyorsun ama önce iyi bir forvet olduğunu göster. Ona göre ısın. Sana yine yardımcı oluruz.

Bu hafta gelecekler tesise bende onlar gelmeden bişeyler öğrenmek istiyorum

Elinde öğrenebileceğim döküman varsa deneyler olur arıtma olur çok makbule geçer

Kardeşim yeni işin Hayırlı olsun. İlk olarak Tesis Endüstriyel mi? Evsel mi? yoksa karışık mı? Veya Proses olarak nasıl bir prosese sahip? Tesis ne durumda aktif çalışıyor mu? Yoksa yeni mi aktif hale gelecek? Bunları bilmeden hareket etmek yanlış olur.

Her arıtma tesisinin teknolojisi ve tasarım esasları farklıdır. okulda aldığın bilgiler sana ilk etapta yetmeyecektir.

Sayın site yönetimi @Cem Yılmaz arkadaşın aşağılayıcı üslup ve tarzından tek rahatsız olan ben miyim ? Ne demek '' Ne paylaşalım mesela? '' . Sitenin genel yöneticisi bir de bu arkadaş .Stajyerlere ayrı yeni mühendislere ayrı sürekli bir aşağılama refleksi . Zevk mi alıyor bundan ?

@rkap

Linç butonu sonunda bize döndü demek. :) Çok basit açıklaması var, mesajımı dikkatli okursanız ne demek istediğim açıkça ortada. "NOT YOK MU", "DEFTER YOK MU" tarzında sorularınıza cevap vermek zorunda mıyız? Gerekli araştırmayı yapıp, takıldığınız konularda dönmek zor mu geliyor? Rahatsız olduğunuz durumlar varsa; İletişim adresinden ya da direkt olarak @Fatih Özcan 'a mesaj göndererek iletebilirsiniz. Bu konunun yönetici olmam ile uzaktan yakından alakası yok, yönetici olmayan arkadaşlar da tepki gösteriyor. Ben mi göze batıyorum? Yoksa benimle bir probleminiz mi mevcut :)

Her zaman söylediğimi tekrar edeyim madem, düzgün şekilde soran herkese yardımcı oluyorum. Bilmediğim konuyu araştırıyorum, konu sahibiyle birlikte öğreniyorum. Bana ahkam kesmeye anonim birinin hakkı olduğunu düşünmüyorum.

@rkap
@rkap merhaba peki ilgili konuyu açan arkadaşın üslubuna neden dikkat etmiyorsunuz şöyle ki sen gel konu aç ya not yok mu verecek kimse esnaf dükkanı değil yada pazarcı hali değil burası ilgili konuları araştırırsın örneğin arıtma ile ilgili bir dünya konu ve dosya paylaşımı var okusun tek tek ne lazımsa ismini verir atıyorum şöyle bir sorun yaşadım çözüm için şunu biliyorum tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır diye herkes koşarak yardımcı olur ...

@Cem Yılmaz

Seninle nasıl bir problem olsun arkadaşım ? Ama senin konuşma tarzınla var . Açıklamanda çok basit falan olmamış . Daha basiti bu sorulardan rahatsız oluyorsan cevaplama mesala

@rkap

Mühendis zekasına sahip birisi bu çeşit bir açıklamayı anlayamıyorsa, önce hatayı kendinde arasın o zaman. Ben de sizin gibi insanım burada, tıpkı sizin savunduğunuz gibi benim de cevap verme hakkım var. Mesajlarımı beğenmiyorsanız "ENGELLE" butonunu kullanın. Onun da yerini göstermemi istersiniz gerçi.

@rkap

Analitik düşünebilen, çabuk kavrayan, araştırma yapmayı ve araştırmaları sırasında doğru yere bakmayı bilmektir mühendis zekası. Böyle de dediğim zaman "sen kendini mükemmel mühendis mi sanıyorsun" diyenler var. Değilim, hiç kimse değil. Bu ülkede çevrenin başında olan Bakan da mükemmel mühendis değil, TMMOB başkanı da. Çünkü ne zaman mükemmel olduğumuzu hissedersek, o zaman gelişimimizi durdurmuş oluruz.

@rkap
Lütfen biraz algıda seçicilik.. Biraz bol okuyun, dar görmek yerine geniş görmeyi tercih edin. Ucu açık bir soruda nasıl bir yardım yapılabilir. Öncelikle kişi kafasında ne istediğini düşünmeli, neyi araştırması gerektiğini bilmeli. Böyle not yokmu yaa, acil yardım, arkadaşım defter istiyor yardım şeklinde değilde kafasına takılan soruları/sorunları uygun bir dille bu platforma yansıtmalı. Platform yardımlaşma amacı ile kurulmuştur. Cem arkadaşımız binlerce insana çok güzel açıklamalar, çözümler getirmiştir. Bilmiyorsanız profil sayfasından yazılanlara erişebilirsiniz.. Eğer aksi bir durum var ise üzgünüm ama aşağıda ki resim bu ve bunun gibi durumlar için en güzel cevap olacaktır. Saygılar..

Ekli dosyalar

• 76e9a1ede35490613dccf1e848c57a14.jpg
    76e9a1ede35490613dccf1e848c57a14.jpg
    67.5 KB · Görüntüleme: 62
Çok teşekkür ederim ilgilenen abilerime tartışmaya gerek yok sıkıntı olmaz bir şekilde öğrenecez