• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

esrasanli

Kayıtlı Kullanıcı
Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?

Bizim İL Müdürlüğü danışmanlık firmaların tümüne resmi yazı ile AAT kayıtlarının yapılması gerektiği bildirildi. Bizde İl Müdürlüğü ile görüştük ve bize proje onayı mevcut olan tesislerin sisteme kayıt edilmesi gerektiği söylendi. Lakin burada olan sorun AAT onaylama aşamasında tesislerin çamur analiz , atıksu analiz v.b. bilgileri istenmektedir. Bazı tesislerimizin proje onayı olmasına rağmen diğer bilkgileri mevcut değildir. Bu bilgiler girilmeden onayla butonuna basınca bilgilerin tamamının girilmesini istemektedir.

Onaylama işlemi yapılmadan doldurulup birakılacak mı yoksa başka bir çözüm var mı ?

Bence bu konuda yine en sağlıklı bilgi İl Müdürlüklerinden alınabilir. Eğer proje onay dosyasında eksik bilgiler varsa, tesis yetkilileri ile görüşülüp bilgi girişi yapılabilir. Ben arıtma çamur bilgi girişi yaparken öyle yaptım mesela..

Arkadaşlar Beyanı yaparken peki fiili bilgileri mi yoksa tasarımda esas alınan bilgileri mi giriyorsunuz?
Su kullanımında bende kuyu izninde farklı miktar vermiş proje onayında farklı bir de fiili çekilen su miktarı farklı :confused:
Hep aynı sorunla karşılaşıyorum ben ama :booo:

BU SİSTEMDE DEĞİŞİKLİKLER YAPILACAKMIŞ İLERLEYEN ZAMANLARDA ARKADAŞLAR

@S.Gönenç Çalıcı

İşletmenize bu uygulamanın tanımlı olması halinde derken ne demek istediniz? bu sisteme tüm atıksu üreten tesisler koşulsuz kayıt yaptırabiliyor mu? yani debi miktarı, atık suyunu nereye deşarj etti, çevre izni alıp almadığı gibi kriterler aranmaksızın?

Çevre bilgi sistemine firmanız kayıtlı ise Ek uygulama talebinde bulunarak atıksu arıtma tesisi bilgi sistemi ve atıksu arıtma/derin deniz deşarjı tesisi proje onayları (proje onaylayan birimler) kayıt etmeli. atıksu arıtma/derin deniz deşarjı tesisi proje onayları (proje onaylayan birimler) bu bölüm İl Müdürlüklerince doldurulacak herhalde o konuda bi bilgim yok :)

Ekran.JPG

Ekli dosyalar

• İlgili Yazı.pdf
    222.3 KB · Görüntüleme: 97
@yeşilerdem
hayır proje onayı uygulaması için sadece proje hazırlayıp il müd. onaylatacağımız tesisler için bu uygulamayı talep ediyoruz atıksu arıtma tesisi bilgi sistemi için ise alıcı ortama deşarj ve geri dönüşümlü tesisler için alıyoruz