• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

esrasanli

Kayıtlı Kullanıcı
Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?

arıtma çamuru için tesiste oluşan ve bertarafa verilen miktar mı yoksa aat projesinde yazan kısım mı yazılmalı? Ayrıca, yıl kısmımlarını değştiermek gerekiyor? hep 2013 açılıyor.

atık su arıtma tesisi bilgi sisteminde görünüyor firmaya ekledim ancak şuan dolduramıyorum bunun için bir süre var mı gfb başvurumuz olmadı henuz

Ankara İl Müd. de lisanslı firmaya vedrdiğiniz miktarını girin dedi Çamur kısmında üst kısımda bilgiler girillmesi isteniyor buraya projekini, ekle kısmına da bertarafa giden mi yazılacak?

Bizim tesisimizde ayda yaklaşık 2-3 ton gibi bir atık su arıtılıyor. Bu atık su arıtıldıktan sonra foseptiğe veriliyor (kanalizasyon veya alıcı bir ortam yok). ıskı gelip zamansız denetimlerle numuneler alıyor ve Foseptiği de ıskı alıyor. Bu durumda bizde bu kaydı ve bu atıksu analizlerini yaptırmak zorunda mıyız?

arkadaşlar osb de olup suyunu osb nin arıtmasına veren firmaların bu sisteme kayıt olması gerekiyormu? arıtma tesisimiz olmadığından kayıt olmayacağını düşünüyorum

Yasemin Hanım, ben size katılmıyorum. Atıksu oluşturan tüm tesisler atıksu arıtma tesis bilgi sitemine giriş yapmaları gerekmektedir.