• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesislerinde çalışan teknik personele ilişkin tebliğ

Benim 29 mart 2022'de tam 5 sene oluyor. 23.05.2022 de son tarih. End. AAT A sınıfı belge almak için eğitime ne zaman gireceğim? Eğitime girmek için yılı doldurup girebilme gibi bir kısıt varmı?

a'yı bir sonraki sene alabilir veya bu yıl b'ye başvurabilirsin
yazıyı da okursanız yılda bir yapılacak eğitimler o tarihlerden önce tamamlamış olursanız tecrübeyi girebilirisiniz

@SÜLEYMAN123 Ne zaman işe başladığınızı tahmin etmemi mi bekliyorsunuz anlamadım... İlk mesajınızda ne zaman işe girdiğinizi yazmadığınız için tebliğ maddesini paylaştım. Gerekli çıkarımı yapabilirsiniz diye düşünmekteyim.

@Murat Çelebi Mevzu şu eğitimi başvuran herkese verecekler mi ? Çünkü SGK dökümü falan istiyor. Oradan eleme yapabilirler. Hadi verdiler diyelim. Sınava sokacaklar mı ? Elemanın biri ben bilgiliyim deyip yıl/ tecrübe şartı sağlamadan A nın sınavına girip kazanırsa bu eleman A yı işletir diyecekler mi ?

@Cem Yılmaz tebliğ 2019 da yayınlandığı için en yakın tarih olan 2018 i örnek gösterdim " basit bir çıkarım olduğunu düşünmekteyim ". Ayrıca birşey tahmin etmenizi beklemiyorum konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız bizlerde faydalanırız...

Madde 6'da belirtilmiş, TAT firmasının kendi AAT varsa sınıfına göre kabul edilir. Danışmanlık hizmeti verilen işletmelerin AAT bulunuyorsa Bakanlık bu süreleri de tahminim tecrübe olarak kabul edecektir.

@KubilayDuman Kendi yorumum herkese verilecek, SGK dökümü uymayanlar elenecek elensin de bence çünkü sgk dökümünden çalıştığı yıl çıkar giriş ve çıkışı, Sınav da üniversitelerdeki gibi uzaktan olacaktır (dip tarama gibi). SGK dökümü uyumayan bilgede olsa ben A'yı alıcam diyemez (dayı, amca desteği yok ise). A'yı aldı diyelim o zaman da zorunlu bünyesinde çalıştırması gerekecek.

Benim düşüncem tesis sorumlu belgesi ve ücretsiz olduğu için şartları sağlanan sınıfın alınması, uygulanmıyorsa bile alınmış olur. Yıl da bir yapılacak deniliyor. Sayı çok oldu şu kadar aldılar deyip biz ortalık düzelene kadar bir daha açmayalım muhabbeti olmasın

Merhaba arkadaşlar ben bakanlığa mail attım şu şekilde. ((İyi günler, Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimleri Ön Başvuru yapmak istiyorum fakat hangi grup da yer aldığımı bilmiyorum. Şuan aktif olarak bir çevre danışmanlık firmasında çalışmaktayım ve toplamda 5-6 yıldır bu sektörde çalışıyorum.( Danışmanlığını yapmakta olduğumuz firmalarda paket atıksu arıtma tesisleri var bu tecrübe için geçerli mi ) Ön başvuru için hangi grup başvurusu yapmalıyım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.) Bana gelen cevap şu şekilde :
Merhabalar;
Eğitim ve başvuru ile gelen sorunları cevaplandırıp çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz web sitesinde sıkça sorulan sorular bölümünde yayınlayacağız.
İyi çalışmalar dilerim.

Danışmanlık firmalarında çalışanların durumunu ben de merak ediyorum. Arıtma tesislerine yapılan çevre danışmanlık faaliyetleri tecrübeden sayılacak mı acaba? umarım bu soruya da yanıt verirler.

Peki ya Atıksu Arıtma Tesisi tasarımı yapanlar ne olacak ? Tasarımda geçen yıllarda bu konuda tecrübeden sayılacak mı ?

Geçmesi lazım bence şu sorulması sigorta çevre mühendisi kodundan yattıysa a ve b için birşey diyemiyorum tecrübe de lazım çünkü diğerleri için danışmanlıkta olsa vermesi lazım

Proje tasarımı yapmış personel de A ve B nin sınavına girebilmeli. Bilgisi varsa neden A verilmesin ki ? Sonuçta tecrübede bilgi demek değil mi ?

Sadece Ek-1 alanına yükleme yapıp başvuruyu tamamladım onaylandı yazısı çıktı. Ek-2 belge talebi kaldırılmış, sonraki aşamada isteyecekler gibi.