Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

Konu, 'ARŞİV' kısmında demetyarşı tarafından paylaşıldı.

1. demetyarşı

demetyarşı CMNet Üyesi

tekstil endüstri atıksuyunda, karbon eksikliğinden dolayı biyolojik arıtmada sorun yaşıyoruz. sisteme karbon kaynağı olarak metanol vermeyi planlıyoruz.bunun dışında başka karbon kaynağı olarak kullanabileceğimiz maddeler nelerdir acaba.. şimdiden teşekkürler..

2. onurdalici

onurdalici CMNet Üyesi

Cevap: atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

etanol yada asetik asitte kullanabilirsin. Maliyetlerini bilmiyorum fakat en iyi verimi etanolle sağlarsın. Kolay gelsin

3. ADEMKONUK

ADEMKONUK Misafir

debin yada işletmen hakkında bilgim yok fakat mezbehalardan kan vs kullanabilirsin

4. Balaban Murat

Balaban Murat CMNet Üyesi

mezbahaneden kan kullanırsan KOI nin istenilenden yüksek çıkmasına neden olabilir

5. Mustafa Parlayıcı

Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

yakınlarınızda şeker fabrikası varsa onların atıksularınıda alabilirsiniz ama belli bir ölçek belirlemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...