• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu Arıtmada Kullanılacak Pompalar

Mehmet Kılınç

Kayıtlı Kullanıcı
Terfi ,Sirkülasyon,dozaj,tahliye pompaları seçiminde marka aramalımıyım yoksa herhangi bir marka ve model işimi görsün yetermi demeliyim.Markalara göre ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilir ne gibi işletme sorunlarına sebep olurum.Piyasadaki pompalardan avantajlı olanlardan örnek veya link vermek mümkün olurmu.Yada ben şu markayı kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım yada tam tersi.Deneyimli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa memnun olurum.

İlk aklıma gelen markaları aşağıda sıraladım.Önemli olan seçtiğiniz ürünün istediğiniz kapasiteyi karşılaması,malzemesinin uygun olması,enerji sarfiyatının uygun olmasıdır.Bunun yanında marka güvenilirliği,servis ve garanti koşulları da önem taşımaktadır
Pompalarda: city pumps,ebara,ksb,grundfos,standart
Dozlama pompalarında: seko,emec,doseuro
Bloverlarda:FPZ,Seko,Hibon,Robuschi

Biz çok uzun zaman olmamakla birlikte flygt kullanıyoruz,bir sıkıntısını görmedik.Kullananlar tarafından tavsiye edilmişti.Hangi marka alırsanız alın frekans konvertörlü alın.

pompların seçiminde daha çok marka yerine atıksuyun karakterini göz önünde bulundurun,
Atıksuyun içerisinde korozij yapıda metaryallerin bulunup bulunmadığı, pompanın parça geçirğenliği önce bunlar dikkate alınmalı
daha sonra mevcut bütçenize göre kaliteli veya biraz daha uygun fiyatlı bir pompa seçilebilir.
Yanlış pompa seçerseniz hangi marka olursa olsun uzun süre dayanmayacaktır.

Genel olarak;

Terfi pompasında Ebara
Geri devirde Grundfos
Dozlamada seko emek
Blowerda Eta Robushi
Havalı pompalarda Werder Air kullanıyoruz.

Tabi proses suyun durumuna göre ekipman seçimi yapmalısınız.

SİSDOZ DOZLAMA SİSTEMLERİ ÜRETİM ve PAZARLAMA LTD. ŞTİ' olarak ürün gamımızla her zaman doğru ve güvenilir ürün seçimimizle yanınızdayız.
Destek için; hazelcelik@sisdoz.com.tr den iletişime geçebilirsiniz.

Dalgıç grubunda HOMA, CITY Pumps
Dozlamada ve transferde KONTRA, PRODOZ, PULSAFEEDER, IWAKI, ALBIN, DEMA, SEEPEX, BÖRGER,PUTZMEISTER
Blowerda AERZEN, FPZ
Turbo Blowerda HOWDEN
Havalı pompalarda GRACO
Difüzörde GUMMI JAEGER
Dezenfeksiyonda HYDRO, TROJAN UV, OZONO
Parçalayacılarda SEEPEX, BÖRGER, JWC
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .