• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu bertarafına ilişkin belge

G. Hersanlioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Veolia Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetim Projesi
Merhabalar,

İl Müd. denetimi için hazırlanması gereken evraklar arasında bu belge de geçiyor ama ben tam olarak ne istendiğini anlamadım.

yada atıksu deşarjı konulu çevre izni bunun yerine geçer mi?

Merhaba, yanlış anlamadıysam firmanız atık su deşarj konulu çevre iznine tabi ve bundan dolayı da atık suyunuz, arıtma tesisiniz varsa atık suyun arıtıldığına dair deşarj izin belgesi veya bertaraf için gönderildiyse de atık su bertaraf UATF si istenmektedir.

@gokhann4 Teşekkürler. Evet atıksu arıtma tesisimiz var dolayısıyla atıksu deşarjı konulu çevre iznimiz mevcut.

Merak ettiğim; Çevre izninin haricinde deşarj izni için ayrı bir belge daha mı olmalı?
ya da istenen bu belge için çevre iznimizi sunmak yeterli olacak mıdır?

Çevre izniniz alındıysa zaten başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz alıcı ortam için deşarj izni almış oluyorsunuz. Çevre izninizin yanı sıra dışarıdan arıtmak için başka başka bir atıksu alımı yapmadığınız sürece ek bir belgeye gerek yoktur. Belki ek olarak arıtma çamuruyla ilgi bertaraf belgesi isteyebilirler.