• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu bilgi sistemi

Recep Demir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gülen Danışmanlık Çevre Bilimleri
Arkadaşlar merhaba,
Atıksu bilgi sistemi fosseptiği olan, kanalizasyina deşarj eden işletmeler de dahil herkesin doldurması istemiyle revize edilmiş. Bu sistemin doldurulması nasıl olacak bilgisi olan var mı acaba ? Yıllık mı doldurulacak aylık mı

@cevreciolalım

"Su Kullanım" kısmından mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse, evsel nitelikli su "Kullanma Suyu" olarak geçmekte. Geriye sizin nereden temin ettiğiniz kalıyor. Su ihtiyacınızı nereden karşılıyorsunuz? Şebekeye bağlı mısınız ya da lisanslı kuyunuz var mı? Buna göre hesap yapmanız gerekiyor. Evsel nitelikli su miktarını, Kişi Sayısı x 0,15 (ya da isterseniz 0,2 de alabilirsiniz) hesabından bulabilirsiniz.

Merhaba;
Sadece toplama ayirma faaliyeti yapiyoruz. Tesisimizde evsel nitelikli su kullanilmakta. Bu sisteme bizde dahil olacak miyiz?

Yazıya baktığınızda evsel çıkarsanız bile yapmanız gerekiyor.

Slyatın 4.sayfasına baktığınızda kimlerin yapması gerektiği belirtilmiştir

@kubraeren teşekkür ederim
Peki sistemi açmadan once kayıt olmadan once il mudurlugune dilekce yazmak gerekir mi?kendi sistemim de 'Ekle' dedigimde uygulama aktif oluyor. Kayit yaptiktan sonra tüm bilgileri doldurduktan sonra il mudürlügune bildirmek gerekir mi? Böyle birseye gerek var mı?

Günaydın,

Atıksu Bilgi sistemi için uygulamayı eklediğiniz ve içerisindeki bilgileri doldurduğunuz zaman yeterli oluyor.
İl müdürlüğüne bildirmeniz gerek yok diye biliyorum.
Zaten sistemden tüm verileri görebildikleri için bu şekilde bir uygulamaya gerek yoktur.

Nazlı Hanım Merhaba, sadece bir defaya mahsus yapacaksınız. Aylık olarak yapmanıza gerek yoktur. Sisteme değerleri girdiğiniz zaman kayıtlı olarak sistemde kalmaktadır.

@Cem Yılmaz Bir şey soracaktım arıtılmadan bertaraf edilen atıksular ekle dedikten sonra gelen sayfaya gerekli bilgileri doldurdum kaydet dedim ancak sonra tekrar kayıtlı mı diye baktım kayıtlı gözüken bir şey yok yine aynı doldurulması gereken işlemler bulunuyor. Bu durumda kaydetmek yeterli midir

@kubraeren merhaba
Aybi sorun bendede gün boyu devam etti. Ilgili kisiyi aradım bakanlıktan selçuk bey ile irtibat kurup sorunu izah ettim. Sistemsel sıkıntı kaydet butonunda sorin var teknik birime iletecegim gereken yapilir diye bilgi verdi bana. Bende pazartesi tekrar bakarim diye biraktim isleme devam etmeyi