Atıksu deşarjı konulu çevre izni

Kayıt
17 Mayıs 2011
Mesajlar
12
Beğeniler
0
#1
Arkadaşlar Merhaba;
Atıksu deşarjı konulu çevre izni için Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği İdari Usuller Tebliğinin Ek-1 nde yer alan Atıksu Deşarjı teknik bilgiler listesinde 12. maddede yer alan ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair taahhütname de hangi yönetmeliklere yer vereceğim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Danışmanlığını yapmış olduğumuz bir otel için çevre izni başvurusunda bulunacağım ve az bir sürem kaldı..
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#2
Ben daha önce başvuru yapmıştım şuan değerlendirme aşamasında ama ben öyle taahütnameye birşey eklemedim.gözümden mi kaçtı bilmiyorum.bende de soru işareti oluştu.
 
Kayıt
17 Mayıs 2011
Mesajlar
12
Beğeniler
0
#3
daha önce bende atık su deşarjı konulu çevre izni başvurusu yaptım hatta çevre izni aldığımız tesislerde var. İlk kez eksiklik olarak istendi bu taahhütname. Ben de su kirliliği kontrolü yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hak. yön. baz alarak hazırlayacağım. Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim yine de.
 

WalkMan

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
808
Beğeniler
302
Şehir
Secret
#6
Ya bu taahhütnamelere bizim imzamızı attırmaları bana çok saçma geliyor. Otel imzalıyor taahhütnameyi ıslak imza ile tamam. Ama sisteme yüklerken biz de imzalıyoruz. Faaliyet sahibi hadi uymadı taahhüt ettiği şeye ? E senin benim tesis ile ilgili hiç bir yetkimiz yok ki uygulatalım ? Sen tavsiye ettin ama uymadı diyelim. Taahhütnamede yapacağım deniliyor neticede. Bu saçma bir şey bence.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#7
Deşarj standartlarının olduğu tablodaki değerlerin aşılmayacağına dair taahütname yeterli olur kanısındayım.
 
Kayıt
7 Aralık 2011
Mesajlar
20
Beğeniler
4
#8
2 ay önce yaptığım çevre izni başvurusunda benden de taahhütname istenmişti. Taahhütnameye,
"SKKY, SKHKKY ve 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu bağlamda hazırlanmış tüm yönetmelik hükümlerine uyacağımı kabul ederim." diye yazarak firma yetkilisine (sahibine) imzalatıp notere onaylattıktan sonra sisteme yükledim. Deşarj + Emisyon için izni almak istediğimizden öyle olması gerekiyordu.. Burada bizim bu belgeyi yüklerken imzalamamız sadece sistemde geçerlilik kazanması için böyle bir belgenin var olduğuna şahit olmak gibi bişey bence.