• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu/içme suyu aat ve kariyer

ogokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Öncelikle merhaba, lisans programımı tamamlarken atık su/içme suyu proje hesapları hidrolik profil çıkarma teknik çizimleri (Auto CAD) ve tesis işletmeleri hakkında teknik anlamda kendimi geliştirdim. Havuzların tasarım kriterleri, mekanik aksamların seçimleri, hava debileri, çamur çekimi ve geri devri en önemlisi hangi standart da tasarım yapacağım konularını biliyorum. Ekonomik ve emniyetli koşullarda kalarak optimum tasarımı proje ödevi olarak yapmıştım. Atıksu arıtma tesisi işletilmesi konusunda da aynı şekilde. Günlük yapmam gereken analizleri biliyorum. Stajlarımı yaparken de AAT'lerde yaptım. Bu konularda yetiştirilmek ve/veya yetişmek istiyorum.

Lisans programım bittikten sonra vakit kaybetmeden askerliğimi yaptım ve döndükten sonra iş sahalarına baktım. İlan olarak bazı firmalar açıyor ve kritik konumlara ilan açtıklarını düşünüyorum çünkü 10 yıl tecrübe diyor. Tekirdağ ili Çerkezköy ilçesinde ikamet ediyorum. Buralarda bu konularda nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Çevre görevlisi belgemi aldım fakat daha çok çevre mühendisi olmak istiyorum görevlisini de yanında deneyim kazanmayı düşünüyorum. Danışmanlık, ÇED , geri dönüşüm firmalarında çalışmayı çok istemiyorum fakat böyle giderse karamsarlığa kapılarak söylüyorum buralarda başlamam gerekecek.

Bu konuda tecrübeli mühendis arkadaşlarımdan nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgi paylaşmalarını talep ediyorum.

Bu ilan belki sana göre olabilir.
En azından tecrübe kazanmak için danışmanlık ve geri dönüşümlerde mevzuata boğulup kalmaktan iyidir.
(Firma danışmanlık mı bilmiyorum ama arıtma tesisi konusunda çalıştıklarını düşündüm.)

İŞ İLANI ÇEVRE MÜHENDİSİ...(ÇORLU) EKOTREND ARITMA TEKNOLOJİLERİ
- Çorluda ikamet eden veya edebilecek olan,
- Çevre Görevlisi Belgesine sahip,
- İşi konusunda en az 2-3 yıl tecrübeli ,
- Askerliğini yapmış ( Erkek adaylar için ),
- Aktif araç kullanabilen,
- Diksiyonu düzgün,
Tel: 0 282 654 17 32 E-Posta: ilartek@
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
, info@
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
.tr

Maalesef ülkemizde okuduğumuz bölümün faydasını göremiyoruz. ÇED vb. Firmalarda asgari ücrete çalışmak için mi okuduk diyoruz. Bence sen kendini AAT konusunda bu kadar geliştirmişken başka taraflara yönelip kendini köreltme. AAT'lerinde iş bulamıyorsan bile staj yapmaya devam et. Karşılığını illaki alırsın. İyi çalışmalar

türkiye atıksu arıtma tesisi yapan veya işleten bütün firmalar CV'ni at, ara sıra ara eğer imkanın varsa yurtdışında yüksek lisans yapıp belki yüksek lisans zamanında bulunduğu yerde bir işe girersin. Eğerki benim imkanım olsa yurtdışında yüksek lisans yapardım.

@ogokdemir ben baküde 1 yıl proje mühendisliği yaptım. Arıtma tamamen bir dünya 9 a kadar mesai yapar daha sonra eve gider arıtma kitabı okurdum. 5 tane atıksu arıtma tesisi projelendirmesinde A'dan Z'ye görev yatpım. Daha sonra türkiyeye gelince sakaryada oturduğum için doğru düzgün bir proje firması bulamadım. Proje firmaları daha çok ankara istanbul gibi yerlerde var. Ve bu firmalara eğer tanıdık yoksa giriş inan zor oluyor. Hele ki senin kendimi geliştirdim dediğin şeyler onların gözünden aktif iş tecrüben olmadığı için tecrübesiz gözüyle bakarlar.

İçme Suyu Arıtma Tesisi nde staj yaptım işleten firmalar Istanbul ve Ankara daki üniversitelerden derece ile mezun olanları kovalar demişti mühendisim. Umarım onların yayında şansınız açık olur.

@ogokdemir

Eğer elinizde içme suyu ve atıksu arıtma tesisi projesi varsa bana gönderir misiniz? Ben lisans öğrencisiyim