• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atiksu tesisinde ne kullanmaliyim?

Ramazan Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BİLGİLEN SAN MÜH. MÜŞ
Arkadaşlar yapmak istediğim şey 600 m3/gün gelen suyun 350m3/gün ünü arıtıp sulama suyu olarak kullanmak istiyorum.Ben kafamda birşeyler tasarladım sizlerinde bana fikir vermenizi rica ederim.Prosesler hangi sıra ile olmalı gelen 600m3 ün 350m3 ünü nasıl ayırmalıyım?Hangi prosesleri koymalıyım? v.b

Atıksu karakteri önemli? Evsel atıksu olduğunu varsayıp benim düşüncem;
ortalama a:3m b:4m h:3m boyutlarında bir denge havuzuna alıp arıtmaya almayacağınız atıksuyu taşmalı olarak başka bir hatta verip,
Arıtacağınız suyu bir pompa yardımı ile arıtmaya alabilirsiniz. Direk SBR sistemine alırsanız çıkışında bir tortu filtresi ile sulama suyu kriterlerini yakalarsınız.
Detaylı proje ve ekipman temini ihtiyacınız olursa yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar..