Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atmosfer kirliliği rekor düzeyde..!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ferhat Bağaç tarafından paylaşıldı.

 1. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Dünya Meteoroloji Örgütü, atmosferde sera etkisi yaratarak küresel ısınmaya neden olan gazların miktarının, geçen yıl rekor düzeye yükseldiğini bildirdi.

  Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), atmosferdeki karbondioksit gazının 2012'de son 10 yıldaki oranla çok daha hızlı arttığını açıkladı.

  Örgütün yıllık "Sera Etkisi Yapan Gazlar Bülteni"ne göre, metan ve azot oksit gazları da şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaştı.

  Bülteni hazırlamak için yeryüzündeki sera etkisi yaratan gaz salınımı yerine atmosferdeki sera gazları miktarını analiz eden DMÖ, 2012 yılında atmosferdeki karbondioksit miktarının, 2011 yılına oranla milyonda 2,2 parça (ppm) artarak 393,1 ppm'ye yükseldiğini belirtti

  İnsan kaynaklı karbondioksit salınımının yüzde 50'si bitkiler, ağaçlar, toprak ve okyanuslar tarafından emilirken diğer yarısı atmosferde birikiyor.

  1750'de sanayileşmenin başlamasından bu yana atmosferdeki karbondioksit miktarının yüzde 141 oranında arttığı tahmin ediliyor.
   
 2. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Aslında toplumlar eskiye nazaran daha bilinçli,teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki atıktan bile artık enerji elde edebiliyoruz, yenilenebilir enerji kaynakları var bu durumda tam tersi olması gerekmiyor mu?
   
  Ferhat Bağaç bunu beğendi.
 3. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Mantıklı bir yaklaşım ancak fikrim şu yönde tam olarak bilgim yok. yenilebilir kaynaklar yaygın değil fosil kaynaklar kullanılıyor. Hava kirliliği sadece nokta kaynaklardan ( endüstriyel fabrikalar ) olsaydı bi nebze kontrolu daha kolay olurdu bunun yanında alan kaynaklı ( ısınma trafik vb ) olduğun ve bunlarda genellikle fosil kaynaklı olduğundan CO2 ve metan gazı miktarı artmakta düşüncem bu yönde.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Sanırım yeni teknolojiyi eski teknoloji ile üretiyoruz.
   
 5. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Malesef durum bunu gösteriyo Ahmet Bey:agla:
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...