• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Autocad çizimi

Bayram Yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
autocad de isale hattı ve benzer proje çizmleri hakkında bilğisi ve elinde bu konuya dair örnek olan var mı sanrım isale hattı çiziminde ilk verileri excell de hazırlayıp bunlara autocad e aktarabiliyoruz oldukça pratik bir yöntem bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Autocad ve exceli eş zamanlı götürmen gerekiyor. Autocadte planını çizersin daha sonra haritana bakarak kotlarını excele işlersin, bazı hesaplar sonunda çıkan değerleride autocade girersin. Çok pratik birşey arıyorsan daha araman gerekecek :)

@Fatih Özcan

bulabilirsek ararız . benim merak ettiğim bu hafta hoca ders de geldi arkadaşlar bir arkadaşınz bana isale hattının patik çizimini gösterdi dedi. şimdi bende size gösterecegim dedi. yapılan işlem ise isale ile lğili tüm veriler önceden excell dosyasına kaydedilmiş tek yapması gereken bu çizimin gerçekleşmesi için excell dosyasını autocad aktarmakmış . gerçi hoca beceremedi her halde atladıgım bir yer var dedi :) ama görmesekde pratik geldi ve merak ettim.

Excelden makro ile yada lispler ile autocade çizim aktarılabilir fakat bunu her projeye uygulayamazsınız. Uygulanabilmesi için excel dosyasında koordinatlar vs. de olması gerekir ki koordinatları excele girmek bence bu hamallık olur. Madem kısa yol istiyorsunuz akıllı programlar kullanın. Watercad yada msSu ile profiller planlar herşeyi yapabilirsiniz.