• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

AutoCAD Autocad

karabay recep

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Şehitkamil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü
mrb iyi günler. Autocad programı biz çevre mühendisliği alanında nerelerde kullanılmaktadır ve öğrenme şartı var mıdır.

Konuyu açan arkadaş Autocad öğrenmek şartmıdır demiş. Ütücülükten fotokopicilikten ve ne gerek var Mühendisliğe kadar
Konu nerden nereye gitmiş. Mesleği ciddiye alıyorsa insan o meslek için de fotokopide çeker ütüde yapar mühendislikde yapar.
Hayat kolay değil. Ayrıca Geyik muhabbeti yapacaksak Admin bir Başlık açsın onun altına vakti bol olan arkadaşlar yazar zaten.
Bu konu geyiklikmidir yahu..!!!

@Sema Kandemir

yükleyeceğim ama malum danışmanlık yüzünden şehir dışındayım. cumartesi günü bi aksilik olmazsa yükleyebilirim

bence bumu gerekli şumu gerekli diye tartışmak biraz mantık dışı gibi geldi bana bu tamamen kişinin merak duygularına bağlı, mesela aynı mantığa vurursak ben Türkçe biliyorum başka dil öğrenmek gerekir mi ,eğer imkanın varsa öğren neden çünkü başka bir lisans bilmek sizi daha fazla bilgiye ulaştırır,bence herkesin şu felsefede olması lazım öğrenebileceğiniz her bir bilgi size başka ufuklar açacaktır.
Birşey daha eklemek istiyorum bunu çok kez gördüm ben mühendisim yok o benim işim değil deyip o işi yapan kişilere bu çok kolay iş ne var 2 günde bitirsin vb yorum yapan muhendis çok gördüm.Bence her mühendis,çalıştığı ortamdaki işlerin hepsini denemeli nedeni ise iş hakkında fikir elde etmek, mesela beton dökmek kolay gibi gelir size nede olsa pompa dokuyor ama öyle değilmiş ,o pompanın borusunu tutmak baya güç gerektiyor aynı şekilde mastar işide yapmak. Lafın özü her işi biraz olsun tadın ki emriniz altındaki işçinin halinden anlayabilesiniz.

AutoCAD son derece kapsamlı bir programdır. Mekanik tasarımlar geliştirmeyi planlamıyorsan AutoCAD 3D öğrenmene açıkçası pek fazla lüzum yok dostum. Burada yüzlerce kelime ile kocaman bir boşluk yazan arkadaşlara aldırmamanı tavsiye ederim. Ben de çevre mühendisiyim ve NetCAD ortamında yapılan haritalandırma işlemlerinin hepsinin AutoCAD üzerinden gerçekleştirebiliyorum. Eğer AutoCAD biliyorsan her zaman bir artın vardır demektir. Saygılarımla

Autocad kullanım mantığı tüm sürümlerde aynı neredeyse. Her sürümde kullanılan fonksiyonlar daha da pratikleşiyor yada komutlar ekleniyor. Autocad 2014 ve üzeri sürümleri kullanmanızı öneririm. İlerleyen zamanın gerisinde kalmanın bir anlamı yok.