• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

AVM, otel ve hastanelerde atık kağıt satışı

ülkü pak geniş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Eren Kağıt A.Ş.
Merhaba,

AVM, hastane ve oteller ilgili bölgeye ait belediye ile anlaşmalı olan TAT & Ambalaj Lisanslı firma yerine atıklarını bir depolama alanında toplayıp herhangi bir TAT firmasına bedel karşılığında satabiliyor mu? Son çıkan yönetmelikte bunun önü açıldı mı?
Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

@yavuz tuna
Mustafa Bey'in söylediğine ilave olarak Gaziantep'te organize sanayi bölgesinde bir alışveriş merkezi var. Buradan çıkan ambalaj ve tehlikesiz atıklarını Belediye'ye vermek zorunda değil. Toplama ayırma lisansı ve/veya belgesine sahip bir firmaya'da verebilir. Sonuçta bu firma sanayi bölgesinde ve sanayi sicil belgesi olduğu için sanayi sınıfındadır.

@Ece Özcan
Ece Hanım,
Biz belediye olarak resmi yazı ile talep ettik ilçemizde bulunan sanayi firmalarının listesini ve alabildik. izinlisans.gov.tr gibi bir sistem yok bildiğim kadarıyla dışardan sorgulama yapabilecek.

Bu konu ile çeşitli bilgiler var, en son net olan bilgi nedir mühendis arkadaşlarım
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Siz bu konular da diğer herkesten daha bilgilisiniz.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
cenkbilirMerhaba,

Sıfır Atık Yönetmeliği 10. maddenin 4. fıkrası aşağıdaki şekilde değişti: Bina ve yerleşkelerin, sıfır atık yönetim sistemini kurarak EK-1’de yer alan uygulama takvimi doğrultusunda sıfır atık belgesi almaları zorunludur. Bu Yönetmelik kapsamında sıfır atık yönetim sistemini kurarak belge alanlar, türlerine göre kaynağında ayrı biriktirdikleri atıklarını, sıfır atık belgesini alan mahalli idarelerin toplama sistemine veya Bakanlıktan geçici faaliyet belgesi/çevre lisansı almış atık işleme tesislerine geri kazanımı sağlanmak üzere verirler.

Dolayısı ile sıfır atık belgesi alarak herhangi bir ihtilafa düşmeden atıklarınızı gönderebilirsiniz.

Cem Yılmazrevize edilen son haline göre şu maddeye göre sıfır atık belgesi olan kurumlar kağıt satışı yapabilir mi?

(13) (Ek:RG-9/10/2021-31623) Sıfır atık yönetim sistemi kapsamında biriktirilen atıklar, Bakanlıktan geçici faaliyet belgesi/çevre lisansı almış atık işleme tesislerinde işlenir.

satış ile ilgili bir yasak göremiyorum. yanılıyor muyum?