Aylık takvim hakkında

hasan140715

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
12
Arkadaşlar Merhaba,

EÇBS gelmeden önceki dönemlere ait sisteme yüklenmiş olan aylık danışmanlık ziyaret takvimlerine nereden ulaşabiliriz acaba? Bilgisayar kayıtlarında bulamadım da belki sistem üzerinde bir yerlerde kayıtlı mıdır acaba?

Teşekkürler.

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@hasan140715

Merhaba Hasan Bey, eski sistem kapandığında
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
sitesinden 4 ay daha eski dosyalara bakabildik ancak o site de kapatıldı. Şu sıralar eski sistemden hiçbir dosya inceleyemiyorsunuz maalesef. :rolleyes:

hasan140715

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
12
  • Konu sahibi Konu sahibi
Cem Bey bilgi için teşekkürler.

Peki EÇBS üzerinden daha önce yüklenmiş olan geçmiş dönem takvimleri mi nereden görebilirim?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@hasan140715

Eğer EÇBS sistemi açıldıktan sonra Dosya Yükleme/Gün Belirleme gibi işlemler yaptıysanız, ŞAHIS UYGULAMALARI > YETERLİK İŞLEMLERİ sayfasını takip etmeniz gerekiyor. Anasayfada zaten "Çalışma Takvimi" adı altında bölüm var. Atama yapıldıysa, o bölgeden görebilir; yapılmayan tesisleri bugünden başlayarak gelecekte gidecekleriniz tarihe göre seçebilirsiniz. Geçmişe dair Takvim sayfasından ekleme yapılamamaktadır.

hilalparslan

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
7
@Cem Yılmaz
Merhabalar. Dediğiniz yerde yani Çalışma Takvimi bölümünde ''No records to display'' diyor, bu ay ve önceki ayların girişlerini hep yapmama rağmen hiçbirine erişemiyorum şu anda. ekte ekran görüntüsünü de yüklüyorum, bir fikriniz var mı acaba bununla ilgili neden olabilir?

Dosyalar

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@hilalparslan

Sayfanın tam görüntüsünü alabilmem mümkün müdür?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@hilalparslan

Birkaç sebebi olabilir. Firmanızın yeterliliği mevcut mu? EÇBS 'de yeterlik uygulaması eklenmiş mi? Sol tarafta adınızın yazdığı yerin hemen altında sizin danışmanlık firmanız seçili mi? Seçtikten sonra başka sekmeye girip tekrar Anasayfa kısmına girdiniz mi? Siz yetkili olarak EÇBS'de ekli misiniz? Yani deneye deneye bulacağız gibi. Az önce denedim, ekleyebiliyorum bu da demek oluyor ki hata sistemsel değil.:rolleyes:

hilalparslan

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
7
@Cem Yılmaz

Bütün sorularınızın cevabı evet :)
Ama maalesef hala aynı, geçmiş aylara ait hiçbir girişi göremiyorum.
Sistemsel olmasın zaten öyle asla çözülmüyor kimseye ulaşamıyoruz bakanlıktan :(
Sizde bu ekran nasıl gözüküyor paylaşabilir misiniz acaba?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@hilalparslan

Sağda firmalara gittiğim tarihler yazıyor :rolleyes:

YETERLİK SAYFASI.JPG

hilalparslan

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
7
@Cem Yılmaz

Ben bakanlık ile görüşeyim bu durumu, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gizem Sunar

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
216
Bende de en son eylül tarihleri görünüyor ama ekranda, sanırım herkeste bu şekilde. :rolleyes:

Başlık
0
Tepki
0
Merhabalar,
Yeterlik uygulaması Çalışma takvimi hakkında aşağıdaki konularda bilginiz var mıdır?
  1. Sözleşmemizi feshettiğimiz tesisleri ve/veya sözleşme süresi dolan tesisleri “Danışman Firma Hizmet Verilen Tesisler” sekmesi üzerinden kaldıracak mıyız? Kaldırdığımızda ilgili tesisin geçmişe yönelik çalışma takvimi ataması da kayıp oluyor, bu durumda ilgili tesise ait geçmişe yönelik çalışma takvimimiz nerede kayıtlı olacaktır?
  2. Çevre Görevlisi listesinde mevcut çevre görevlisini kaldırdığımızda görevlinin tesisleri için çalışma takvimi kayıp olur mu?
  3. Danışmanlık yapılacak tesis için yeni tesis ekle butonundan tesisi eklediğimizde protokol bitiş tarihi belirtiliyor, bu durumda protokolü yükleme tarihini nereden görebiliriz?
  4. “Danışman Firma Periyodik Belge” sekmesindeki Sigorta Ortaklık Belgesi: Nedir ve Yüklenmeli midir?

Simge AÇIKGÖZ

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
26
Merhaba arkadaşlar atlık takvime yazdığım gün o firmada olamamısştım ama dilekçe vermiştim başka gün gideceğime dair o günde denetime gelip tutanak tutmuşlar bir cezası var mıdır ?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
Merhaba,

Yönetmelik gereği 20 puan ziyaret etmemenizden, 10 puan da aylık değerlendirme tutmadığınızdan ötürü ceza yeme olasılığınız mevcut.

Tutanakta bunlardan bahsedilmiş mi? Dilekçenizi sunduğunuzdan İl Müdürlüğünün haberi var mı? Ceza yazıldıysa silemiyorlar normalde ama itiraz süreci doğacaktır dilekçenizden ötürü. Dilekçeyi gitmeniz gereken günden önce verdiniz diye umuyorum. Sorunu çözmek için İl Müdürlüğü ile birebir görüşüp, dilekçenizin bir nüshasını götürmeyi unutmayın.

Geçmiş olsun.

Simge AÇIKGÖZ

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
26
Teşekkür ederim ama beyaz kağıda yazmışlar İl Müdürlüğünün resmi tutanağı değil bu geçerliliği var mıdır ?

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
Beyaz kağıt dediğiniz ekteki gibi bir tutanaksa geçerliliği vardır :) Çevre Görevlisi Değerlendirme Formu oluyor o.

Dosyalar

Önceki cevapları görüntüle…

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
@cgdm Bu yönetmelik 2013 yılında çıktı, 2014 yılında bir dönem (2 ay kadar) sisteme yükleme vardı. Sonra aşırı yük nedeniyle kapatıldı. Sanırım EÇBS'de de bu yükleme ile ilgili ekstra bölüm açılacaktı ancak takibini yapmadım.

Simge AÇIKGÖZ

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
26
Hayır normal A4 kağıdı

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
19
Tepki
1.954
Mezuniyet
2013—14
Net bir şey söylemek güç. En iyisi İl Müdürlüğüyle ivedilikle iletişime geçin. Vakit kaybedilmemesi gereken bir durum.

Ece Sargın

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
32
Benzeri bir durum bir arkadaşımın başına geldi. Maalesef 20 ceza puanı yemişti. :rolleyes:

sdagtekin

Daimi üye
Başlık
66
Tepki
189
merhaba arkadaşlar, şahıs uygulamalarından girdiğimde Aylık Çalışma Takvimi aktif görünmüyor. Ben Danışmanlık firmasında çalışmıyorum, işletmenin çevre yönetim biriminde çevre mühendisiyim, hala aylık çalışma takvimi doldurulmasına gerek var mı? bu konuyu bakanlık ile görüşen var mı aramızda...

22855

Cem_B

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
13
Kendinizi tesisinizin hesap ( firma kurum) listesinde ki firmanızın içerisinde yer alan yetkili listesine ekletirseniz sorun çözülecektir. Ayrıca çevre yönetim birimleri de olsa aylık takvime giriş yapması gerekir.

Önceki cevapları görüntüle…
Yukarı Alt