Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Azot duşlama sistemi ve kivilcim tespit cihazi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında celalettin türkmen tarafından paylaşıldı.

 1. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  Atıktan türetilmiş yakıt (ATY) hazırlama tesislerinde çevre lisansı başvurusunda bulunacak işletmelerin sağlaması gereken fiziki şartlar listesinde 6. maddede yazan 'Çalışma ortamında kıvılcım tespit cihazı, herhangi bir patlamaya karşı kullanılacak azot duşlama sistemi veya muadili cihazlar istenmektedir. Kıvılcım tesit cihazı ve azot duşlama sistemi veya muadili cihazı nerden temin edebilirim ve bu cihazla sistemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? İnternette azot duşlama sistemi yada muadili cihazlar hakkında en ufak bir bilgi bulamadım.

  konu hakkında yardımcı olabilecek biri yok mu? :(
   
 2. Orhan Şeker

  Orhan Şeker CMNet Üyesi

  Bölgende bulunan Çevre İl Müdürlüğüne danışman uygun olabilir. Daha sonrasında bu iş ile uğraşan bir kaç firma dolaşıp onlardan bilgi alabilirsin bence tabi iyi niyetli insanlarsa :)
   
 3. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  Malesefki bölgemde bulunan il çevre heyetinin en ufak bir fikri yok. Zaten en şaşırdığımda o oldu beni denetleyecek insanlar bakacakları bazı fiziki şartlardan bir haber :/
   
  Orhan Şeker bunu beğendi.
 4. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  Profesyonel yangın sistemi yapan firmalar bilir. İl Müdürlüğünün yardımcı olabileceğini sanmıyorum. Biz tesis için araştırma yaptık yangın sistemi ile birlikte yaptıracağız.
   
 5. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  kadriye hanım biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
   
 6. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  ADİCOS Hot SPOT 256 T Kullanabilrsin.
  [​IMG]
   
 7. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  Bildiğiniz gibi tebliğde bir açıklık yok, bakanlığı aradım onlarda yuvarladı. Biraz araştırma yaptım ciddi veri elde edemedim. Kıvılcım cihazı kırıcılar ve depolanan ürün üzerine konulması gerekiyormuş. Yangın sistemi ile beraber yangın firmalarına yaptıracağız. Teklifleri aldık bekliyoruz.
   
 8. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  azot duşlama sistemi nedir peki? bunu bulamadım aslında ben

  bu cihazı nerden temin edebirim? bide patlamaya karşı kullanılacak bir sistem bulmam lazım. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?