Azot duşlama sistemi

celalettin türkmen

Daimi üye
Kayıt
6 Kasım 2014
Başlık
13
Mesaj
55
Tepki
19
Şehir
Adana
Çalışma ortamında Patlamaya karşı kullanılacak azot duşlama sistemi yada muadili cihaz hakkında bilgisi olan yokmu, acil yardım gerek :( ATY hazırlama yönetmeliğinde geçiyor..
 
Kayıt
7 Ekim 2017
Başlık
1
Mesaj
3
Tepki
0
Şehir
kayseri
merhaba iyi çalışmalar. Celalettin bey biz Aty Ünitesi için GFB hazırlıkları yapıyoruz. Ancak Atıktan Türetilmiş Yakıt Hazırlama İşletmelerinin Sağlaması Gereken Fiziki Şartlarda ''çalışma ortamında kıvılcım tespit cihazı, herhangi bir patlamaya karşı kullanılacak azot duşlama sistemi veya muadilli cihazlar bulunmaktadır.'' ibaresi yer almaktadır. Siz de böyle birşey araştırmışınız zamanında acaba nasıl bir sistem olduğuna dair bilgi verebilir misiniz ve sistemi kurdururken neleri dikkate almalıyız? @celalettin türkmen
 

celalettin türkmen

Daimi üye
Kayıt
6 Kasım 2014
Başlık
13
Mesaj
55
Tepki
19
Şehir
Adana
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #4
Kıvılcım tespit cihazı parlamaya karşı duyarlı olan bir cihaz , ATY makinesi aldığımız firmadan tedarik etmiştik biz. Sensör şeklinde düşünebilirsiniz alarm veriyor alev algıladığında , cihaz aynı zamanda komut veriyor Azot tüpüne bağlı mekanizmaya, ATY makinelerinin üzerinde yerleştirdiğimiz Azot tüpünü otomatik püskürtüyor kıvılcım algıladığında. Makine tedarik ettiğiniz firmalar yardımcı olabilir size.
 

esra_herdem

Daimi üye
Kayıt
14 Nisan 2017
Başlık
4
Mesaj
29
Tepki
5
Şehir
Kayseri
biz buzdolabı hariç diğer elektronık atıkları almayı düşünüyoruz ama azot duşu hangisinde gerekli acaba celalettin bey
 
Yukarı Alt