• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

B Tipi Sertifikaya Yönelik Eğitim Programı

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ DÜZEYİNİN HESAPLANMASI, DOZ-ETKİ ANALİZLERİ İLE ETKİLENME DÜZEYİNİN TESPİTİ VE GÜRÜLTÜ HARİTALARININ HAZIRLANMASI B TİPİ SERTİFİKA PROGRAMI

KATILIM KOŞULU: Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nin 38 inci maddesi gereği çalışmaları ve yapıları uyarınca gürültü kirliliğine neden olan ve Ek-VII Liste A ve B’de yer alan işletmelerin Gürültü Kontrol İzin belgesine esas Akustik Rapor ile Yönetmeliğin 399 uncu maddesinin (a) bendi gereği ÇED raporunu ve 32 nci madde gereği Stratejik Gürültü Haritasını hazırlayacaklar olan ve 4 yıllık mühendislik ve mimarlık eğitimine sahip A Tipi sertifika programını başarıyla tamamlayarak sertifika almış herkes katılabilir.

Program Süresi: 75 saat

5. Dönem B Tipi Sertifika Programının Verileceği Tarihler: Kayıtlar alınmaktadır .
12-26 Ocak 2009 (75 Saat) (Pazar hariç her gün, saat: 10.00-17.00)

Program Ücretleri:

B Sertifikası: 1500 YTL + KDV (%8)

Programı Verecek Olan Öğretim Üye ve Yardımcıları
Program Yürütücüsü: Prof. Dr. Sevtap Yılmaz Demirkale (İTÜ Mimarlık Fakültesi)
Prof. Dr. Sevtap Yılmaz Demirkale (İTÜ Mimarlık Fakültesi)
Y. Doç. Dr. Nurgün Tamer Bayazıt (İTÜ Mimarlık Fakültesi)
Araş. Gör. Mine Aşçıgil (İTÜ Mimarlık Fakültesi)

B Tipi Sertifikaya Yönelik Eğitim Programı
SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN GEREKLİ İLERİ SES FİZİĞİ VE AKUSTİK BİLGİLER
ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ DÜZEYİNİN TESPİTİNE İLİŞKİN HESAPLAMA YÖNTEMLERİ
AGLOMERASYONLARIN VE GÜRÜLTÜ KAYNAKLARININ BELİRLENME YÖNTEMLERİ
GÜRÜLTÜ HARİTALARININ HAZIRLANMASI
DOZ-ETKİ ANALİZLERİNİN YAPILMASI
UYGULAMALAYA YÖNELİK KATILIMCILARCA HAZIRLANAN PROJELERİN SUNUMU VE DEĞERLENDİRİLMESİ
B TİPİ SERTİFİKA YETERLİLİK SINAVI

Genel Bilgiler:
· Sınıf kapasitesi: (enaz 12- enfazla 24 katılımcı)
· Ders notu verilecektir.

Her program sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Katılım ve Başarı Belgesi verilecektir.
Derslere devam mecburiyeti % 80’dir.
Eğitim bilgisayar destekli olup ve ölçümler için gerekli cihazlar sağlanacaktır.
Gürültü haritalama için simülasyon programı kullanılacaktır.
Tüm dersler İTÜ Mimarlık Fakültesi' nde ( Taşkışla, Taksim) yapılacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler:

A Sertifikasının Fotokopisi
Başvuru Formu
Diploma
Nüfus cüzdanı fotokopisi
2 Fotoğraf
Banka Dekontu

Eğitime Katılım

Evet arkadaşlar forumdan kimse katılmyormu benden başka. cevap bekliyorum. Allahın izni ile Pazartesi İstanubdayım. Pazar Günüde Samsunda ÇMO üyeleri ile kahvaltıda tabiki. Samsunda veya yakın illerden arkadaşları bekliyoruz.