• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Baca gazi aritma çamurlari

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
Arkadaşlar; yakma sisteminde yakıt olarak pirina kullanılmaktadır. sulu sistem baca filtresi vardır ve kapalı devre çalışmaktadır. lakin zaman zaman filtre içindeki malzemenin temizlenmesi gerekmektedir. ayrıca da baca dibinde de kurum vs oluşmaktadır. bu atıklar hangi sınıfa girmektedir kesin bir karar veremedim. ayrıca kazan külününde sınıfı konusunda emin olamadım. bu konu hakkında yardımcı olabilecek varmı?

@Yasemin Aslantürk
yakma sistemi atığı alduğundan ben aşağıdaki şekilde olur diye düşünmüştüm ama
10 01 Enerji Santrallerinden ve Diğer Yakma Tesislerinden Kaynaklanan Atıklar (19 Hariç)
10 01 01 (10 01 04’ün altındaki kazan tozu hariç) dip külü, cüruf ve kazan tozu
10 01 05 Baca gazı kükürt giderme işleminden (desülfrizasyon) çıkan kalsiyum bazlı katı atıklar
10 01 07 Baca gazı kükürt giderme işleminden (desülfrizasyon) çıkan kalsiyum bazlı çamurlar