Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca gazı arıtma tesisleri ve çed

Konu, 'ARŞİV' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

 1. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  Günaydın arkadaşlar. Fabrikamızda baca gazı arıtma desülfirazsyon ve denitrifikasyon tesisleri kuracağız bunun için çed almamız gerekiyor mu?
   
 2. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  işletme nedir? mevcut bacalarda kullanılan sistem nedir acaba. baca gazı arıtımı amacıyla ''tesis içerisinde'' kuracağın desülfirazsyon ve denitrifikasyon tesisleri için çed gerekmeyecek. kurduktan sonra emisyon ölçümü yaptıracaksın zaten. desülfirazsyon işleminden sonra oluşması muhtemel yan ürünü değerlendirmeyi düşünüyorsan (alçıtaşı gibi) daha detaylı bakmak lazım.
   
 3. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  İşletme termik santral. Baca gazı arıtma işlemi olarak da kısaca kireç sütü ile SO2 tepkimeye girip çökelecek. Denitrifikasyonda da amonyum ile NOx tepkimeyi girip çökelecek. Alçıtaşının değerlendirip değerlendirilmeyeceği daha net değil.
   
 4. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  dediğin durum çerçevesinde çed yapmana gerek olan hiçbir durum olmayacak. ama şu yan ürün meselesini bende tam bilmiyorum. bende araştırıcam. kolay gelsin hocam
   
  cilgincevreci bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?