Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca yüksekliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

 1. Özlem Kocaman

  Özlem Kocaman CMNet Üyesi

  kırma eleme tesisinde tuz tutma ünitelerindeki baca yüksekliği 1.5 şartı varmıdır.
   
 2. Adem Taş

  Adem Taş CMNet Üyesi

  toz tutma ünitesi nasıl silo benzeri birşeymi
   
 3. Özlem Kocaman

  Özlem Kocaman CMNet Üyesi

 4. Adem Taş

  Adem Taş CMNet Üyesi

  siloda toz tutma ünitesinde oluşan tozu dışarı atmak için baca yapılmaz sanırım. biraz daha teknik bilgi verirseniz yani ne tarz olduğu bacanın bulunma amacı havalndırma mı yoksa emisyonu dışarı atmak mı buna göre bacanın durumu değişiyor size daha iyi yardımcı oluruz :)
   
 5. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar, benim de aynı şekilde bir problemim var. kırma eleme tesisinde toz tutma filtre sistemimiz var, çevre izni başvurumda orası için de bacalarda emisyon ölçümü istediler. filtre sisteminde tozun hepsinin emilip dışarı temiz havanın verildiğinin kontrolü için. silo tarzında bizimki de ancak ona nasıl bir baca yapmamız gerektiği hakkında bir bilgiye ulaşamadım, yardımcı olur musunuz?
   
 6. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Bu Tarz birşey belki işinizi görebilir .Kırıcıdaki tozu emerek alıp filtre edip bacadan çıkışa verilecek.

  111.jpg
   
 7. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  sistemimiz bu şekilde,

  ...jpg
   
 8. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  SKHKKY Ek4

  4) Isıl gücü olmayan tesislerde asgari baca yüksekliği çatının en yüksek noktasından itibaren dağılımı engellemeyecek şekilde en az 1.5 m olacaktır.

  5) Üretim prosesi bacası olmayan, ortam tozsuzlaştırma/gazlaştırma ve malzeme geri kazanım amaçlı olarak iç ortam havasını toz tutma/gaz arıtma sisteminden filtre ederek atmosfere veren bacaların, dikey çıkışlı olmasına, bacanın ait olduğu bina yüksekliği ve atmosfere verilen emisyonların dağılım koşulları dikkate alınarak, yetkili mercii tarafından karar verilir. (stokholler, silolar, nakil hatları, pnömatik sevk sistemlerine ait bacalar ) Bu bacalarda Ek-4.b.4 uygulanmaz. Bu bacalar hakkında emisyon ölçüm raporunda ve Valilik tespit raporunda ayrıntılı bilgi verilmesi gerekmektedir.
   
 9. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  bu maddeyi biliyorum ama il çevre de çok yardımcı olamadı , bu sistem için de çıkışı nasıl vereceğimi anlayamadım, iş verene de bir baca yaptırmak saçma geliyor zaten ben bu filtreyi kurdum tozu önlüyorum diyor. ama ölçüm için de baca istiyorlar.
   
 10. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Bana kalırsa ölçümü yapacak firmayla görüş :) Ölçümü yapabilmen için en az kaç mt gerekiyor diye sorarsan ona göre yaptırırsın :D Yönetmelikte yükseklik şartı yok, öyleyse seni sınırlayan ölçümün yapılabilmesi için gereken baca yüksekliği, onu da laboratuvardan öğrenip yaptırabilirsin :D
   
 11. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  aslında laboratuvarla görüşmüştüm standartlarla ilgili bilgi verdiler ama benim istediğim örnek olucak bir resimdi, yani iş verenemin gözünde canlanması için. ama dediğiniz gibi tekrar onlarla görüşeyim ben iyisimi :)
   
  Murat Akyüz bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...