Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Background kirliliği...

Konu, 'ARŞİV' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  background konsantrasyonu tam olarak ne demek? Yardımcı olur musunuz?
   
 2. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Yıldız Hanım çok emin olmamakla birlikte bu durumu size şöyle anlatabilirim. Background'un türkçe karşılığı geri planda yada arka planda olarak kaba taslak çevirelim. Örnek vererek mevzuya başlarsam ben bir doğalgaz çevrim santralinde çalışıyorum soğutma sularımızı denize veriyoruz ve düzenli aralıklarla denizden numune alıyoruz fakat bazı değerlerimizde istenmeyen durumlar söz konusu oldu fakat daha sonra farkettik ki olayın Backroundunda biraz ilerimizde bulunan bir çöp toplama sahasından sızan suların sorun oluşturduğunu gördük. Yani sizin neden olduğunuz bir kirletici duruma başka bir ortamında katkıda bulunma durumudur background. Genelde hava kirliliğinde bu durum söz konusu olabilir. Başka bölgelerden taşınan kirli hava(background konsantrasyonu) sizin asıl kirletici konsantrasyonunuzu artırabilir.
   
  Fatih Çoban bunu beğendi.
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Teşekkürler Nagihan Hanım :)
   
 4. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Yıldız Hanım toprakta nasıl bir yol izlenir bilemiyorum mutlaka siz bu durumu biraz araştıracaksınızdır bizide bilgilendirirseniz sevinirim.
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Tamam Nagihan Hanım, Toprak numune analizlerinin yanında background kirliliğininde belirlenmesinde yarar var denilmişti. danışman firmamız bunu önerdi. İleri ki süreçleri aktarırım
   
 6. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

   
 7. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bende biraz araştırdım, Nagihan Hanım'ın dediği gibi, sizin üzerinde çalıştığınız kirliliğe etki eden ilgilendiğiniz kirletici kaynakla etkisi olmayan farklı bir kirlilik konsantrasyonu diyebiliriz.
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  @Nagihan Arat toprak numune analizleri yapıldıktan sonra background kirliliğe bakılıyormuş, yani ikinci aşama olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca dediğiniz gibi değerlerde beklenmeyen bir durum söz konusu olduğu zaman bakılan bir yöntem
   
 10. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Bilgilendirdiğin için teşekkürler Yıldız.
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Rica ederim :)