• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakalit hammaddeden üretim yapan tesisler

Nihal Ş. Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DUO ÇEVRE ARITMA SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Bakalit hammadde kullanarak üretim yapan tesislerin çevre iznine tabi olup olmadığına dair bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok memnun olurum.

Tencere kulbu, tava sapı vb. ürünlerin imalatı söz konusu. Plastik enjeksiyon makinaları, kalıphane, vibrasyon, boyama, paketleme bölümleri mevcut. Plastik enjeksiyon tesisleri izin kapsamı dışında tutuluyor, ancak bazı kimyasalların işlendiği plastik enjeksiyon tesisleri izne tabi olabiliyor. burada bakalit hammaddesi msds inde tehlikeli olduğu bilgisi yer alıyor, ancak emsal bir durum ile hiç karşılaşmadığım için bakalit hammaddeden üretim yapan bir tesisin izne tabi olması hususunda kararsızlık yaşadım. bu nedenle tecrübesi olanların bilgi paylaşımından memnun olacağım.

hammaddeden dolayı doğrudan gireceğini sanmam ama her şekilde görüş için başvuru yapmanız gerek.
hammadde dışında boyama/kaplama, arıtma tesisi, ısıl güç vb diğer maddelerden girmiyorsa kapsamdışı olabilir.
"bakalit kulp, tava sapı vb. ürünlerin imalatı" yapan firmaya danışmanlık yaptım; reçine ve boya kullanımından tabi olmuştu.