Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bakanlığa bildirimler

Konu, 'ARŞİV' kısmında bükrekoç tarafından paylaşıldı.

 1. bükrekoç

  bükrekoç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bakanlığın sistemine neleri bildiricez ve ne zaman bildiricez?
  İnternette arattım fakat bir bilgi edinemedim tam olarak bilenler varsa eğer paylaşabilir mi?
   
 2. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Cevap: bakanlığa bildirimler

  Aşağıdaki link ile çevre orman bakanlığının (şimdiki orman ve su işleri bakanlığı) yazılım portallarına erişebilirsiniz.. Gerekli açıklamalara uygulamalara tıklayarak erişebilirsiniz..

  http://yazilimnet.cevreorman.gov.tr/
   
 3. bükrekoç

  bükrekoç CMNet Üyesi

  Cevap: bakanlığa bildirimler

  Teşekkürler Can Bey fakat linke tıkladığımda sadece sisteme giriş acılıyor ben daha hiç bildirim yapmadığım için kullanıcı adım ve parolam yok sanırım il çevre ve şehircilik müdürlüğünden tarihlerini ve beni hangilerinin bağladığını öğrenmem lazım
   
 4. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: bakanlığa bildirimler

  Bildirimlerini yapabilmen için ilk önce kullanıcı kodu ve parola almanız gerekmekte. Bunun için il çevreye dilekçe ile başvurup kullanıcı adı ve parolanızı göndermelerini bekleyeceksiniz. Fakat tehlikeli atık ambalaj atığı bildirimleri her yılın şubat ayında başlar martta biter. Bu tarihlerden sonra bildirimde bulunamazsınız. Bu sebeple şuan sadece kullanıcı kodu ve parolanızı alın. Zaten ilk defa kullanıcı kodu ve parola aldığınız için sizden 2010 yılı ve önceki yıllara ait tehlikeli atık bildirimi istemeyeceklerdir. 2012 yılında 2011 yılı için bildirimde bulunacaksınız. Ambalaj atığı için ise sadece piyasaya süren iseniz 2012 yılında yapacağınız sözleşme ve bildirimde geçmiş yıllarda bildirim yapmadıysanız geri toplama yüzdeniz artacaktır.
  Kısacası internet üzerinden bildirimleriniz tehlikeli atık, ambalaj atığı, kimyasal veri girişi ve seveso. Bunların dışında il çevreye atık yönetim planında bildireceğiniz (tabi o atıklarınız var ise) atık pil, işletmede oluşan ambalaj atığı, bitkisel atık yağ, tıbbi atık vs.
   
 5. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Cevap: bakanlığa bildirimler

  Ben ambalaj atıklarının bildirimini atık üreticeleri de yapacaktır diye bekliyordum ama yönetmelik ilk çıktığında incelediğime göre öyle bir durum söz konusu değil. Sanıyorum sadece ambalaj üreticileri, GD ve TAT ların bildirimleri var. TABS da olduğu gibi ambalaj atığı üreticileri de ayrıca bir bildirim yapmayacak değil mi ?
   
 6. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Cevap: bakanlığa bildirimler

  ambalaj atığı üreticisi bildirim yapmaz
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...