• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Balık çiftliği

emin2

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye

Bakanlıklar çevreyi koruyacaklarına, biz bakanlıklardan çevreyi korumaya çalışır hale geldik.

Dünyanın hiçbir yerinde turistik kıyılara balık çiftliği kurulmazken bizde durum tam tersi olma yolunda hızla ilerliyor.
Bundan 5 yıl önce Sığacık kıyılarına yılda 900 ton üretim kapasiteli bir balık çiftliği kurulması planı, yapılan itiraz neticesinde iptal olmuştu.
Şimdi ise yeni bir teklife izin çıkmış!
Üstelik ilkinden 9 kat daha büyüğüne, yılda 8500 ton üretim kapasiteli bir balık çiftliğine!
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le konuştum, yeniden itiraz ettiklerini, mahkemeye başvurduklarını söyledi.
Eğer kurulursa bu çiftlik Sığacık’ı, bütün yatçıların gittiği en güzel koyu, deniz turizmini ve marinayı bitirecek.
Yazının başında da dediğim gibi turizm ve balık çiftlikleri dünyanın hiçbir yerinde birlikte olmuyor.
Tunç Soyer’in de dediği gibi balık çiftliklerinin kurulu olduğu Hong Kong’da yat, turizmin merkezi Portofino’da ise balık çiftliği göremezsiniz.
Bu kadar net ve basit.
Darısı turizm cenneti olan kıyılarımızın başına diyor ve sadece turizm merkezi değil aynı zamanda Akdeniz fokunun da üreme ve yaşama alanı olan Sığacık Körfezi’ne balık çiftliği kurma planının bir an önce iptal olmasını diliyorum......