• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği

Cansu Bağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DYO BOYA FABRİKALARI
BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27967

Amaç: Bu Tebliğin maksadı, bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan bazı tehlikesiz atıkların çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, atık miktarının azaltılması, geçici depolanması, geri kazanım tesislerinin kurulması ve bu tesislerin çevreyle uyumlu yönetiminin sağlanmasına yönelik prensip, politika ve programların belirlenmesi için gerekli idari ve teknik esasların düzenlenmesidir.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği.pdf
    433.3 KB · Görüntüleme: 458
Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği mahkeme kararı ile yürütülmesi durdurulmuştur.

Bakanlık tarafından karara itiraz edilmiş olup süreç devam etmektedir.

@Şenol Bektaş

Bununla ilgili gösterebileceğiniz bir referans var mıdır? Çünkü bildiğim bu tebliğ hala yürürlükte ve atık yönetim planlarında vb.. bu Tebliğ de kullanılıyor.

Tebliğ Mahkeme kararı ile durduruldu. Bakanlığa yapılan lisans başvuruları, tebliğin yürütmesinin durdurulmasından ötürü geri çevriliyor. Bilginize...

@Melih Coşar

Melih Bey Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Lisansı başvurum GFB aşamasında tebliğin yürürlükten kaldırılması sonucu reddedildi.
Bende bilgiyi görüştüğüm İl müdürlüğü çalışanlarından öğrendikten sonra sitede paylaştım

@Şenol Bektaş

İşte burada bir durum var. Resmi Gazete'de Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliğinin yürürlükten kaldırıldığına dair bir ibare yok. Sade Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'ne Ankara Hurdacılar Odasının açtığı dava sonrasında yürürlükten kaldırılarak, Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği adı altında yeniden yürürlüğe konulması var. İnternette ben dediğinizi arattım ancak şu söylediklerimi bulabildim. Referans bilgiden kastım buydu. Ama elinde bu konu ile alakalı bir belge, bir dava tutanağı, resmi belge vb. olan varsa paylaşmasını çok isterim. Zira çok şeyi değiştirir bu tür bir belge.

İyi çalışmalar

Yukarıda belirttiğim linklerde de göreceğiniz üzere davanın Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'ne açıldığı, sonradan Bakanlığın tebliği yeniden düzenleyerek Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'ne dönüştürüldüğü anlatılmakta. Söz konusu bir dava açılıp yürütme durdurulmuş olsaydı Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği ile ilgili bir tebliğ vb yayınlanırdı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın duyurular kısmında bununla ilgili ir açıklama yapılmış olurdu. Yüksek ihtimalle İl Çevreve Şehircilik Müdürlüğü tebliğleri karıştırmış olabilir.Buna benzer bir olay da benim başıma gelmişti. Adını burada söylemeyeceğim bir İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü bana göndermiş olduğu tutanakta bu yukarıda sözünü ettiğim Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'ne atıf yapmakta ve tesisimi aynı zamanda yürürlükten kaldırılmış tebliğin yanlış maddesine de göre değerlendirmekteydi. Biz de aynen gerisin geri başvurduk ve telefon ile durumu anlattık. Sonuç: Dosya Geçti!

Size de tavsiyem bu şekilde davranmanız gerektiğidir. Bu forumda da İl Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri'nde çalışan arkadaşlar var. İnsanlık halidir. Onlar da hata yaparlar ancak onların yaptıkları hatanın sonuçları hem müşteriden hem de iş verenimizden bizlere katastrofik olarak dönmektedir. Lütfen biraz daha dikkat arkadaşlar :)

@Melih Coşar

Melih bey merhaba,

Ek-1 8.1 tehlikesiz atık geri kazanımı yapan firmanın dosyasını Bakanlık inceler. 2 tane tesis biri kablo kırma biri pe geri kazanımı yapan firmanın başvuruları aynı sebepten reddedildi. Bu durum Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği ile alakalı değil. Geçen hafta il müdürlüğünü aradığımda söylenti olduğu resmi yazı gelmediği belirtildi. 2 gün önce aradığımda resmi yazının geldiği ve yürütmenin durdurulduğu belirtildi. Bakanlık ve İl Müdürlüğü tehlikesiz atıklar ile ilgili herhangi bir işlem yapmıyor şuan...

aynı şekilde bizde bakanlıkla görüştük karar kalkana kadar lisans ve GFB basvurusu yapılmasın dendi.
end. atık yön. planı ile ilgili bize verilen bilgi de ist il çevre denetime çıkıyoruz firmalar sıradadır. denilmiştir.

@Sevim KAYA
Merhaba, ilgili kararın resmi yazısını temin edebileniniz var mı acaba?
İstanbul İl Çevre eayp sini teslim edenlere mi denetime çıkıyor?