• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği

Cansu Bağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DYO BOYA FABRİKALARI
BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27967

Amaç: Bu Tebliğin maksadı, bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan bazı tehlikesiz atıkların çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, atık miktarının azaltılması, geçici depolanması, geri kazanım tesislerinin kurulması ve bu tesislerin çevreyle uyumlu yönetiminin sağlanmasına yönelik prensip, politika ve programların belirlenmesi için gerekli idari ve teknik esasların düzenlenmesidir.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği.pdf
    433.3 KB · Görüntüleme: 458
GFB den lisansa başvuru yaparken kütle denge tablosunun doldurulması bakanlık tarafından isteniyor. Ancak sonrasında 1.1.2015'e kadar doldurma yükümlülüğü yokmuş. İlginenen arkadaşlara.

peki arkadaslar tehlıkesız atık toplama ayırma belgesi olup bu işi yapanlar için bir sey degişmedi sanırım yanı hala herhangi bir bildirim zorunluluğu falan yok yanı

Toplama ayırma tesisleri serbest bölgeden atık çıkarabilecekler mi bu yönetmelikle?

@Burçin Birinç
şu an zaten çıkarabiliyordu.

tehlikeli atık geri kazanımı için kütle denge tablosu hazırlanacak mı ?? karmakarışık oldu kafam lütfen yardım edinn ilk defa hazırlayacağım ben bu kütle dengesini :(

cansu hanım bize kimse yardım etmiyo ne yazıkki :) ben şu anda kütle dengesi tablosu hazırlaması konusunda uğraşıyorum ama eğer iptal olduysa 2015 e kadar diğer işlere yoğunlaşacağım ve süper olacak :)

@nilay korkmaz
tehlikeli atıklarla iligli kütle denge uygulaması konusunda bahsedildi. duyuru yayınladılar.

benim sormak istediğim şey şu aslında biz şimdi tehlikeli ve tehlikesiz maddeler için kütle dengesi tablosu hazırlayıp 2015 yılına kadar müdürlüklere( yani sisteme girmeden) değil de bakanlıklara mı ileteceğiz, yoksa bu tabloları hiç oluşturmayacak mıyız?

benden size öneri: hazırlayın ve elinizde tutun sonra çıkaracakları tebliğ veya yönetmelikte bilmem kaç yıl geriye dönük derler sonra uğraşır durursunuz.
sorunuza gelince: bakanlığa da il çevreye'de bildirim yapılmayacak. daha önceki duyuruda da öyle diyordu

@nilay korkmaz
tehlikesiz atıklar bildirimi yapılacak ama suan duzenlıyorlar mahkeme devam edıyormus sonuclanır dıolarkı zaten sıstemde calısmıo onuda halledecekler

o halde tehlikesiz atıklar için kütle denge sorunu şu an için ortadan kalktı ve tehlikeli atıklar için düzenli olarak yapmamız gerekiyor sistem üzerinden.. tehlikesizler için de hazırlayıp elimizde bulundurmak her koşulda faydalı...
açıklama için çok teşekkür ederim kafam rahatladı şiimdi

te
@nilay korkmaz
hlikesiz atıklar için bekleyin siz yinede miktarı vb elinizde hazır tutun tabiki fayda var iyi çalışmalar kolay gelsin

Bir de şöyle bir sorum olacak benim:

Eski tebliğde "madde 11 : (g) Demir hurda metal ıslah/geri kazanım tesisleri tesisin bulunduğu alanın en az 4.000 metrekare olması, "
" geçici madde : 4000 metrekare sınırlaması 31.12.2015 e kadar 1500 metrekare uygulanacak."

böyleyken; yeni tebliğde geçici madde kaldırıldı ve 11. maddenin g bendi 1.1.2015 e kadar ertelendi. Yani şimdilik herhangi bir sınırlama yok mu?

İl çevre telefonlara cevap vermiyor, kafamda soru işaretleriyle kaldım.

@Gülay Kudret Birdal
Teşekkür ederim :)
Bir de 4. maddenin h bendinde toplama ayırma tesisi tanımına "fiziksel işlemlerin uygulanabildiği" ibaresi eklenmiş. Acaba bu pres işlemi yapabiliriz anlamına mı geliyor?