Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bazı tehlikesiz atıkların kontrolü tebliğine göre

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Firma olarak tehlikesiz atkların kont. tebliğine göre toplama ayırma lisansı aldık, firmalardan alacağımız tehlikeli atıklar ile ilgili olarak bir form doldurmamız gerekiyor mu ( UATF ) gibi , yoksa sadece irsaliye ile mi alacağız yardımlarınızı beklyorum teşekkür ederim
   
 2. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  tehlikesiz atık toplama lisansı ile nasıl tehlikeli atık alacaksınız?
   
  Okan Öztürk bunu beğendi.
 3. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  tehlikeli almayacağız zaten, ilk defa tehlıkesiz atık alacağız, bu yanlıs anlasılmasın firmamızda TAT yok, TEhlikesiz atık toplama Ayırma lisansı var( hurda metal gibi atıkları toplamak ıcın aldık ) fakat ilk defa alıancağı icin Tehlıkeli atıklardaki gibi bir formu dolduruyoruz, yoksa sadece irsalıye ile mi alıyoruz.
   
 4. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  ilk yazınızda tehlikeli demişsiniz ondan şaşırdım. tehlikesiz atık toplama ayırma lisansını biliyorum. bizde şuan bu konuda çalışmadayız. sadece irsaliye ve fatura yeterli diye biliyorum.
   
 5. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  bende oyle bılıyorm ama bunun ıcın cevre ve sehırcılıgın atık ambalaj sıstemı var oraya bıldırım yapıyor muyuz onu bılmıyorum... bunu acıklayacak bırıde yok o yuzden merak edıyorum.
   
 6. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  atık ambalaj sistemi sadece ambalaj atıkları için. tehlikesiz atıkları oradan bildirmek doğru olmaz. akü geçici depolamamızda var. mesela onun için giriş çıkış tabloları yapıp aylık gönderiyorum. tehlikesiz atıklar içinde belki aynı şekilde olabilir. gfb onaylandıktan sonra bu bildirimlerle ilgili (nasıl yapacağımızla ilgili) bakanlıktan yazı geliyor. bu konuyla ilgili size bir yazı gelmedimi?
   
 7. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  bazı tehlikesiz atıkları icin aldığımız lisansı il çevre ve şehircilik verdiği icin herhangibi bir şifre veya başka birsey vermediler, bende aylık olarak bir kütle balans tablosu hazırlayacağım kendıme oyle heray göndereceğim başka yapacağımiz birsey yok,
   
 8. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Erkan KARAKAYA
  Çevre Mühendisi
  Çevre Görevlisi
  Çinkanlar Kimyevi Mad.Ltd.Şti.Ltd.ŞTi.
  0232 878 33 33-133
   
 9. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  erkan bey doğru sadece kütle denge tablosu hazırlamanız gerekli aylık ki bunuda geri kazanımınız olmadığı için yapmakla yükümlü değilsiniz.Toplama yaırma için fatura ve sevk irsaliyesi yetiyor.
   
 10. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  tehlikesiz atık beyan sistemi daha kullanıma açılmadı açıldığı zaman raporla gönderim yapılacaktır.
   
 11. erman

  erman CMNet Üyesi

  Tehlikesiz atık ve metal hurda toplama-ayırma tesisi için İl Çevre'den belge almak istiyoruz. Bunun için tesis alanı için m2 sınırlaması bulunuyor mu ?
  Bir de bu tesis için izni, ömrünü tamamlamış araçların geçici depo sahasına alabilir miyiz ? Yani yer olarak orasını göstermemizde bir sakınca var mıdır ?
   
 12. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Toplama ayırma lisansı olduğundan bir m2 sınırlaması yok. O yüzden başvuru yapabilirsiniz. 2. sorunuz içinde benim bildiğim kadarıyla yanlız tam emin değilim. Farklı kapı girişlerinin olması gerekiyor. Normalde aynı yerde farklı işler yapılmaz diye biliyorum.
   
 13. erman

  erman CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   
 14. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Önemli değil ne demek :) Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Lisansıyla ilgili başka sorularınız olursa cevaplayabilirim.
   
 15. erman

  erman CMNet Üyesi

  Şimdilik bu kadar fakat ilerleyen süreçte çeşitli sorunlarla karşılaşırsak dile getiririm. :)
   
 16. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Ankaradaysanız sorunla karşılaşmanız gerekiyor :) Müdürlük baya bir zorluyor...
   
 17. erman

  erman CMNet Üyesi

  Balıkesirdeyim,burda çok fazla lisans müracaatı ve denetim sıklığı olmadığı için İl Çevreye yapılan müracaatlarda memnun olup,( :) ) daha da teşvik ediyorlar ; eksik olmasınlar. !
   
 18. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

 19. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  Toplama Ayırma tesisi lisans başvurusunda olması gereken belgeleri yazabilir misiniz?
  Yönetmelik tesisin sahip olması gereken fiziksel özellik olarak sadece beton geçirimsiz zemin diye belirtmiş İÇŞM 'ye verilmesi gereken evraklar ne olmalıdır Metaller için Radyasyondan Ölçümü ve Korunma sertifikası aldım.Bir adet mobil radyasyon ölçüm cihazı yetecek, sonra yapılması gereken aşamalarla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum.
   
 20. rüya

  rüya CMNet Üyesi

  Merhabalar bizde toplama ayırma tesisi için lisans almayı düşünüyoruz. radyasyon ölçüm cihazını ve Metaller için Radyasyondan Ölçümü ve Korunma sertifikasını yalnızca TAEK'ten mi temin edebiliriz.Temin edebileceğimiz başka bir yer varmı?
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.