• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bekra toplama kuralı hakkında

Rabisevim

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
epal danışmanlık
Merhabalar bekra bildirimi yapmış arkadaşlar sorum size bu kuralı nasıl uygulayacağız bana yardımcı olurmusunuz hiç bekra girmedim ben bu zamana kadar sisteme o yüzden baştan bi anlatabilicek var mı bu toplama kuralını? ben girmeye çalıştığımda h kodlarını kendi seçiyor ama zararlılık sınıfı olarak p5a , p5b , p5c seçenekleri sunuyor hangisini seçeceğimizi nasıl anlayabiliriz

5a 5b 5c nın krıterlerı mevcut. Mesela Kaynama noktasının üzerinde bir sıcaklıkta depolanıyor ise 5a gibi

Rabia Merhaba,

Bekra için zararlılık ifade seçimi istediğinde Orhan Beyin'de dediği gibi Kaynama noktası , Parlama noktası gibi değerlere bakarak karar vermek gerekiyor.
Genel olarak değerlendirmesi direk sana kalıyor.
Merak ettiğim husus eğer yaşayan varsa bilgilendirebilir mi? Bekra ile ilgili denetim geçirmiş olan var mıdır?
Bakanlık beyanları bireysel olarak çevre görevlisine bıraktığı için kapsama girmeme adına farklı beyan edilmesi durumuyla ilgili bi yaptırım uygulanan var mıdır ?

@Fatih Koçak

Genel denetim sırasında BEKRA'ya yoğunlaştıkları 2 denetim geçirdim. Ellerinde BEKRA bildirimi, kimyasal depoyu gezdiler. Miktarları kağıda bakmadan firma yetkilisine sordular. Toplama kuralını nasıl yaptığımı sorgulayıp, hesaplamalarımı görmek istediler.