• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediye gelişim raporu

Mürüvet Hazel Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sosyal Gelişim Merkezi
Merhaba arkadaşlar,
Geri kazanım şirketinde çalışıyorum.6 aylık hazırlanması zorunlu olan belediye gelişim raporu hazırlamam gerekiyor elinde örnek olan var mı acaba?

gelişim raporu tesis çalışmaya başladıktan itibaren mi yoksa belediye ile sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içinde mi gönderilmeli
@Gülay Kudret Birdal

@Dilara Meriç
işte bu sorunun cevabını bilmiyorum yukarıda yazdığım sorunun cevabı senin sorunun cevabı da olabilir ama belediye ile sözleşme yapılmamışsa atık yönetim planına gerek kalmayacağından gelişim raporuna da gerek kalmaz diye düşünüyorum sonuçta gelişim raporunda belediye ve mahallelerden bahsediliyor

belediyenin atık yönetim planına dahil olan TAT lar gelişme raporunu hazırlama da belediye çevre koruma kontrol birimine yardım eder aslında TAT lar hazırlamaz ama belediye TAT lardan ister.Tesisin faaliyet zamanı değil belediyeyle sözleşme tarihi esas alınır.Belediye ile sözleşmesi olmayan firmalar gelişme raporu hazırlamazlar.Zaten gelişme raporu hazırlamak TAT ın görevi değildir.

@Can DOĞAN

Can bey tesis değil TAT lisanslı bi geri kazanım şirketi, gelişim raporu her sene 6 aydan 6 aya hazırlanıyor da.Yani haziranda hazırlanan gelişim raporu. Sözleşme ne zaman yapılmış bilmiyorum ama eğer senelik yapılıyorsa sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içindedir.

6 aylık gelişim raporunu belediye hazırlayacak. Siz belediyeye hangi mahalleler-hangi aşama tamamlandı, ne kadar atık toplandığı ile ilgili rapor veya mail yazabilirsiniz. kaynağında ayrı toplama ile ilgili vatandaşın duyarlılığı, toplama gün ve saatleri, yaşanan sorunlar, alınan önlemlere de yer verebilirsiniz.

@Mürüvet Hazel Öztekin
Sözleşme mayıs ayında yapıldı o zaman kasım ayında hazırlasak olur gelişim raporunu. Onun haricinde geliim raporlarında okul ve mahallelerde yapılan eğitimlere de yer verilmiş. Biz herhangi bir eğitim vermedik. Eğitim kısmını dahil etmesek bir sorun çıkar mı acaba?

merhaba arkadaşlar,
beledıye gelişim raporları , belediyenin kendi çevre bilgi sisteminden mi gönderilecek artık? bu konuda resmi yazan bir belge var mı? aryorum ama bulamadım yardımcı olur musunuz?

Merhaba evet gelişme raporları belediyenin çevre bilgi sisteminden gönderilmesi gerekiyor. Ankara da bakanlıkta belediyelere yapılan eğitimde Hülya hanım konu ile ilgili detaylı bilgi vermişti.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkteki ekte plan usul ve esaslarında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Oncelikle tesekkur ederim fakat online sistrm uzerinden gonderim yapilacaktir gibi bir yazi yok degil mi ;) gozden mi kacirdim yoksa. Sozde herseyi diyorlar ama sonradan kendileride hatirlamiyor;))

siz yine sitemden bilgileri girin çevre il müdürlüğüne sistemde karşılaştığınız sorunlarla ilgili bir dilekçe verin. en azından yükümlülüğünüzü yaptınız fakat sistemde sorun var. sizden çıksın