Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye gelişim raporu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mürüvet Hazel Öztekin tarafından paylaşıldı.

 1. Merhaba arkadaşlar,
  Geri kazanım şirketinde çalışıyorum.6 aylık hazırlanması zorunlu olan belediye gelişim raporu hazırlamam gerekiyor elinde örnek olan var mı acaba?
   
 2. gülay

  gülay CMNet Üyesi

 3. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  gelişim raporu tesis çalışmaya başladıktan itibaren mi yoksa belediye ile sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içinde mi gönderilmeli
   
 4. alya

  alya CMNet Üyesi

  bu gelişim raporunu tat larda hazırlıyor mu
   
 5. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  evet
   
 6. alya

  alya CMNet Üyesi

  belediye ile sözleşmemiz olmasada mı
   
 7. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  işte bu sorunun cevabını bilmiyorum yukarıda yazdığım sorunun cevabı senin sorunun cevabı da olabilir ama belediye ile sözleşme yapılmamışsa atık yönetim planına gerek kalmayacağından gelişim raporuna da gerek kalmaz diye düşünüyorum sonuçta gelişim raporunda belediye ve mahallelerden bahsediliyor
   
 8. alya

  alya CMNet Üyesi

  evet bende simdi inceledim de yinede bilgi almak istedim
   
 9. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  belediyenin atık yönetim planına dahil olan TAT lar gelişme raporunu hazırlama da belediye çevre koruma kontrol birimine yardım eder aslında TAT lar hazırlamaz ama belediye TAT lardan ister.Tesisin faaliyet zamanı değil belediyeyle sözleşme tarihi esas alınır.Belediye ile sözleşmesi olmayan firmalar gelişme raporu hazırlamazlar.Zaten gelişme raporu hazırlamak TAT ın görevi değildir.
   
  Mürüvet Hazel Öztekin bunu beğendi.
 10. Can bey tesis değil TAT lisanslı bi geri kazanım şirketi, gelişim raporu her sene 6 aydan 6 aya hazırlanıyor da.Yani haziranda hazırlanan gelişim raporu. Sözleşme ne zaman yapılmış bilmiyorum ama eğer senelik yapılıyorsa sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içindedir.
   
 11. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  6 aylık gelişim raporunu belediye hazırlayacak. Siz belediyeye hangi mahalleler-hangi aşama tamamlandı, ne kadar atık toplandığı ile ilgili rapor veya mail yazabilirsiniz. kaynağında ayrı toplama ile ilgili vatandaşın duyarlılığı, toplama gün ve saatleri, yaşanan sorunlar, alınan önlemlere de yer verebilirsiniz.
   
  Mürüvet Hazel Öztekin bunu beğendi.
 12. Teşekkür ederim Tijen Hanım.
   
  Tijen Canişcioğlu bunu beğendi.
 13. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Sözleşme mayıs ayında yapıldı o zaman kasım ayında hazırlasak olur gelişim raporunu. Onun haricinde geliim raporlarında okul ve mahallelerde yapılan eğitimlere de yer verilmiş. Biz herhangi bir eğitim vermedik. Eğitim kısmını dahil etmesek bir sorun çıkar mı acaba?
   
 14. Evet kasımın sonuna kadar hazırlarsanız iyi olur. Sorun çıkabilir siz eğitim vermeye çalışın.
   
 15. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  beledıye gelişim raporları , belediyenin kendi çevre bilgi sisteminden mi gönderilecek artık? bu konuda resmi yazan bir belge var mı? aryorum ama bulamadım yardımcı olur musunuz?
   
 16. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Merhaba evet gelişme raporları belediyenin çevre bilgi sisteminden gönderilmesi gerekiyor. Ankara da bakanlıkta belediyelere yapılan eğitimde Hülya hanım konu ile ilgili detaylı bilgi vermişti. http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=duyurudetay&Id=121 linkteki ekte plan usul ve esaslarında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz
   
 17. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  Oncelikle tesekkur ederim fakat online sistrm uzerinden gonderim yapilacaktir gibi bir yazi yok degil mi ;) gozden mi kacirdim yoksa. Sozde herseyi diyorlar ama sonradan kendileride hatirlamiyor;))
   
 18. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  siz yine sitemden bilgileri girin çevre il müdürlüğüne sistemde karşılaştığınız sorunlarla ilgili bir dilekçe verin. en azından yükümlülüğünüzü yaptınız fakat sistemde sorun var. sizden çıksın