Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye stajı

Konu, 'ARŞİV' kısmında S_tastan tarafından paylaşıldı.

 1. S_tastan

  S_tastan CMNet Üyesi

  Ben bir belediyenin temizlik işlerinde işletme stajı yapıyorum. Defteri az çok doldurdum ama olmuyor. Bu şekilde staj yapmış biri var mı acaba ?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  O birimin en önemli işi çevre temizliği ve çöp toplanması işidir.
  Dolayısı ile staj defterine yazılacak en donanımlı bilgileri ihale şartnamesi, sözleşmesinden ve ilgili günlük tutanaklardan ve hakedişlerden alabilirsin. (tabi eğer temizlik işleri özelleştirilmiş ise)
   
 3. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  bazı müdürlükler ambalaj atıkları toplama ayırma faaliyetini de kontrol ediyor. ekstra olarak toplama ayırma süreçleri varsa eğitim, bilgilendirme çalışmaları vs. bilgilerini de kullanabilirsin. genelde belediye veya temizlik işlerini yürüten firma ihale şartnamelerini, sözleşmeleri vermek istemez.(kendi çalıştığım firma ve hizmet verdiğimiz belediyeden yola çıkarak söylüyorum.)
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Firmadan almasına gerek yok ama zaten belediye de staj yapıyor ve o evraklar belediye de var, hatta zaten o evrakları hazırlayan da belediyeler.
   
 5. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  tabi ki öyle en nihayetinde ihaleyi temizlik işleri müdürlüğü yapıyor. fakat dediğim gibi bazı müdürlükler bu konuda özellikle sözleşmeleri vermek istemeyebilir. ayrıca fazla şey yazmak istiyorsanız çevre temizlik şantiyesi/ şantiyelerine de bir uğrayın orada ki bölge şefleri ile de görüşün derim. genelde belediyede oturan görevliler (temizlik işleri müdürü ve müdür yardımcısı hariç) bölgede işler nasıl yürüyor bilmez. kaç araç kaç vardiya günlük tonajlar. problemli olan noktalar, özel çöp toplama araçları vb bilgileri şantiyelerden daha rahat alabilirsin.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ben tam tersini düşünüyorum ama tabiki şantiyeye uğrasın mutlaka ufku açılır o ayrı konu ama ihale dosyaları ve hakedişler kamuya açık dosyalardır dolayısı ile belediyede staj yapan birisi hayli hayli bunlara ulaşır. Vermezlerse internetten indirir o derece :)
   
 7. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  evet belediyede ki abiler de onu diyo. para bunlar arkadaş gidip ekaptan parasını verip indirin :D
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Stajyerlerine ayıp etmesinler o kadar da canım :D

  Siz mütahit firmada mısınız?
   
 9. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  evet mütahit firmadayım. ayrıca ambalaj atıkları toplama ayırma işini de yapıyoruz.
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Hangi firma diye sorayım istersen özelden yaz :)
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...