• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediye stajı

SerenArslan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
Ben bir belediyenin temizlik işlerinde işletme stajı yapıyorum. Defteri az çok doldurdum ama olmuyor. Bu şekilde staj yapmış biri var mı acaba ?

O birimin en önemli işi çevre temizliği ve çöp toplanması işidir.
Dolayısı ile staj defterine yazılacak en donanımlı bilgileri ihale şartnamesi, sözleşmesinden ve ilgili günlük tutanaklardan ve hakedişlerden alabilirsin. (tabi eğer temizlik işleri özelleştirilmiş ise)

bazı müdürlükler ambalaj atıkları toplama ayırma faaliyetini de kontrol ediyor. ekstra olarak toplama ayırma süreçleri varsa eğitim, bilgilendirme çalışmaları vs. bilgilerini de kullanabilirsin. genelde belediye veya temizlik işlerini yürüten firma ihale şartnamelerini, sözleşmeleri vermek istemez.(kendi çalıştığım firma ve hizmet verdiğimiz belediyeden yola çıkarak söylüyorum.)

@CMNet Okuru

tabi ki öyle en nihayetinde ihaleyi temizlik işleri müdürlüğü yapıyor. fakat dediğim gibi bazı müdürlükler bu konuda özellikle sözleşmeleri vermek istemeyebilir. ayrıca fazla şey yazmak istiyorsanız çevre temizlik şantiyesi/ şantiyelerine de bir uğrayın orada ki bölge şefleri ile de görüşün derim. genelde belediyede oturan görevliler (temizlik işleri müdürü ve müdür yardımcısı hariç) bölgede işler nasıl yürüyor bilmez. kaç araç kaç vardiya günlük tonajlar. problemli olan noktalar, özel çöp toplama araçları vb bilgileri şantiyelerden daha rahat alabilirsin.

@Abdulkerim Doğam

Ben tam tersini düşünüyorum ama tabiki şantiyeye uğrasın mutlaka ufku açılır o ayrı konu ama ihale dosyaları ve hakedişler kamuya açık dosyalardır dolayısı ile belediyede staj yapan birisi hayli hayli bunlara ulaşır. Vermezlerse internetten indirir o derece :)