• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediyede Atık Yönetim Planı Yapmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Hilal ARSLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Belediye
Bağlı bulunduğum belediyede atık yönetim planı bulunmuyor. Anlaşmalı olunan bir firmada yok. Herhangi bir hazırlık dahi yok. Ve yasalar gereği atık yönetim planı yapılması gerekiyor.Bu konuda ne yapmam gerekiyor ? Yeni mezun olduğum için bu konuda tecrübem yok. Yardımcı olabilir misiniz :)

Anlaşmalı bir firman olmak zorunda değil TAT ve belediye yeterli...Normalde ek'te gönderdiğim format üzerinden planı belediye ile birlikte madde madde hazırlaman gerekiyordu. Yalnız bu yıl atık ambalaj sisteminde ki yapılan değişiklik sonucu planları belediye kendi sisteminden kendi şifresiyle manuel olarak girmesi gerekiyor.Belediyenin kullanıcı kodu ve şifresini alarak başlayabilirsin işe tabi verirlerse.. Vermezlerse kendileri girmek zorundalar senin yapabileceğin bişey yok

Anlaşmalı firma olarak kastettiğim yetkilendirilmiş kuruluş eğer sonradan anlaşma yaparsan bilgisini vermen gerekiyor sadece @Hilal ARSLAN

Ekli dosyalar

• ambalajplanformatyeni.pdf
    254.9 KB · Görüntüleme: 61
  • PlanUsulEsaslar.pdf
    641.5 KB · Görüntüleme: 39
Belediyemizin bu konuda herhangi bir bilgisi yok. Bende her şeyi sıfırdan alıyorum Birgül hanım. Ne yapmam gerek inanın hiç bilmiyorum. Daha yeni mezun oldum. Çok şükür işi hemen buldum :) Ufak tefek konuları halledebiliyorum ama bu durum biraz tecrübe istiyor. Benim aşama aşama daha yeni mezun olan birisi için ne yapmam gerektiğini sizden rica etsem anlatabilir misiniz :kötü: Çok sevinirim. Ne yapmam gerek nelere dikkat etmem gerek :( @birgulcom
Şimdiden çok teşekkür ederim :harika::);)

Yeni mezun olup belediyede iş bulabilmiş arkadaşlar tebrik ederim :rolleyes:

Arkadaşlar burada belediyede çalışan arkadaşlar yaptıkları çalışmaları paylaşsa mesela yönetmelik hazırlamışlarsa veya talimat hazırlamışlarsa bizimle paylaşsalar çok makbule geçer :)

bence belediye gibi bir yerde çalışıp bu platformda saygısızlık yapılması ... diyeceklerim bu kadar :bsmagryr:

Merhaba arkadaşlar

bizim bir belediye ile sözleşmemiz bitti 31.12.2015 te ve yk ile olan sözleşmesi de bitti. yeni aayp hazırlanacağı için sözleşmeyi sisteme yüklemiş belediye ama uygulama kısmında bizi ve yk yı seçmemiş ben aralık belgelerini ykya kullanabılır mıyim?

Atık yönetim planı ile ilgili şuan hiçbişey yapamazsın öncelikle ambalaj atıklarınız için bölgenizde bulunan bir tat firması ile anlaşma yaparak ya da belediye olarak lisanslı bir toplama ayırma tesisi kurarak bu işe başlamanız gerekiyor.Neler yapman gerektiği ile ilgili yönetmeliğin 8. maddesini inceleyebilirsin.Tabi iş sadece ambalaj atıklarla bitmiyor pil , yağ ,cam her bir atık için ayrı firmalar bulup protokol yapmalısınız. @Hilal ARSLAN