Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyede görev

Konu, 'ARŞİV' kısmında mehmet28 tarafından paylaşıldı.

 1. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  bu süre dolunca yenilemek gerekicek doğrumudur? ve bu plan süresince toplanan atık miktarlarındanda bahsedilmesi gerekicek ve benim elimde çok az veri var gelişim raporlarıda yok nası olucak ?
   
 2. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  bunlardan bahsetmenize gerk. hazırlayacağınız yönetim planı ileri 3 yıl içinde hangi yöntemlerle ve ne şekilde ambalaj atıklarınız yönteceksiniz onun planlamasıdır.yeni formatta var mı bakmadım ama bnm en son yaptığım (2009) Önceki çalışmalar bölümü vardı.orada yönetim planının esası olan dönemden önce ne gibi çalışmalar yapılmış çok fazla detaya girmeden anlatabilirsnz.veyahut herhangi bir çalışma olmadıysa da ; önceden bu projeyle ilgili herhangi bir çalışma ypılmamıştır diye ibareyle olay çözülür ama mutlaka bir şeyler yapılmış olsa gerkir diye de düşünüyorum..
   
 3. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  arkadaşlar,ben bir belediyede çalışıyorum ve bir resmi makama üst yazı yazacağım,ancak belediyede çevre birimi, temizlik işleri birimi bulunmuyor bu üst yazıyı nerden çıkarmam gerekir bu soruma belediyede herkese sormama rağmen net bi yanıt alamadım.zabıta memurluğundanda çıkar diyen var.bu konuda bilgisi olan varmı?
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bağlı olduğunuz birim yok mu?
   
 5. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  bahsettiğim iki birimde olmadığı için bağlı olduğum bi birim yok.ancak fen işleri var burda yazıyı burdan çıkarmam daha doğru geliyor.sizce?
   
 6. Hüseyin Akburu

  Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

  bazı belediyerlerde cevre mühendisleri fen işlerine bağlı çalışıyor, siz de oradan çıkartabilirsiniz sanırım yazıyı. Bir de maaş açısından tyespit etmeye çalışırsak fen işlerine bağlı çalışsan çevre muhendisi yaklaşık 2.400 TL maaş alıyor normal olarak belediyede gibi sadece mühendis sıfatıyla çalışan muhendis yaklaşık 2.000 TL maaş alıyor sizin maaşınız hangisine yakınsa ordan çıkartın yazıyı en son çare bu sanırım :)

  Bunlarda uymuyorsa ise şartlarınıza belediye adına çıkartabilirsiniz sanırım, bir sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim.

  iyi çalışmalar.
   
 7. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  bu gibi şeyler belediyelerde sorun oluyor işte yavaş yavaş işleri öğrenicez :) fen işleri en mantıklısı sanırım yardımınız için teşekkürler. iyi çalışmalar
   
 8. Hasan Kılınç

  Hasan Kılınç CMNet Üyesi

  belediye ye kpss ile giriliyor dimi ??
   
 9. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

  Hangi belediyedesiniz?
   
 10. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  belediyeye kadrolu olarak girecekseniz kpss şart yok ben sözleşmeli çalışacağım derseniz kpss ye değil de birazcık torpile ihtiyacınız var ama şöyle bir durum da var tabi görüşmeye gittiğinizde size kpss ye girip girmediğinizi soruyorlar.nedenine gelince;
  belediyeler meclis toplantısında mühendis kadrosuna ihtiyac var mı yok mu önce onu belirliyorlar sonra bakanlıktan kadro istiyorlar eğer belediye kendine verilen kadrosunu kpss kitapçığında belirtirse daha önceden aldığı sözleşmeli personeli işten çıkarıp kadroyla geleni işe alabilir ya da iki mühendisi de çalıştırır. birinin maaşını devlet öderken diğerinin maaşını belediye meclisi öder. yada kadroyu kpss kitapçığında belirtmez. daha önceden işe aldığı sözleşmeli personelini kadroya alabilir. ama tam olarak bilmiyorum kadroya geçebilmesi için sanırım belli bir süre sözleşmeli çalışmak zorunda.
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 11. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  belediyede hangi birimden çıktığının bir önemi yok.belediyede bahsi geçen konu ne ise ve o işi belediyede hangi birim yürütüyorsa orası yazabilir.belediylerde mutlaka bir görev tanımı vardır.onu iyi irdelemeniz gerkir.zabıta dahi yazabilir.
   
 12. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  neslihan hnm merak ettiğim bir şey var ve gerçekten hayre ettim. nasıl ourda bağlı olduğum birim yok..siizn belediyeye girişiniz kadrolu değildir ama sözleşmeli de olsanız girişiniz yapıldığı bir birim mutlaka vardır.giriş farklı yer olsa da görevlendirme yazınız mutlaka başkan tarafından oanylanmış olması gerkir.bağlı olduğunuz birimde bu görevlendirem yazınız çıktığı yerdir.bunları aydınlığa kavuşturursanız szin yazılarınız çıkaracağınız birim denklemi de çözüme kavuşmuş olacaktır.ben mesele sözleşmeliyim belediyenin şirketinin elemanıyım(amele görünümlü mühesndis dedikleri:))fen işleri girişli; temizlik işleri görevlendirmeliyim...gibi!
   
 13. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  dedikleriniz doğru çiğdem hnm ancak benim durumum biraz değişik ben aslında bölgenin temizlik işleriyle ilgilenen firmasıyla sözleşmeliyim o firmayla belediye sözleşme imzalıyor ve hizmet alımı yapıyor sözleşme gereği belediyenin çevre mühendisi ihtiyacı bu şekilde giderilmiş oluyor.çünkü çalıştığım belediyenin kendi bünyesinde sözleşme yapabilmesi içinde kadro açılması lazım varolan kadrolarda dolu olunca durum böyle oluyor.
   
 14. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  erdem bey sorduğunuz soruları bende aynen kendilerine ilettim ama seni işte şu yazıyla
  aldık görev tanımın bu diyen olmadı malesef sen zabıtaya bağlısın diyen bile oldu,o yüzden bende buraya yazıp fikir edinmek istedim.daha öncede dediğim gibi bana mantıklı gelen kimse birşey demese bile fen işlerinden yazıları çıkarmak sizde aynı düşünüyorsunuz kanaatimce .
   
 15. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Taşeron firmada hizmet sonucu alınan personelde genelde iş tanımı olmaz ve nerede açık oluşursa Belediyenin o göreviyle görevlendirilirsiniz. Üst yazıda ise Zabıta yerine Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılması daha mantıklıdır hiç olmadı Yazı İşleri Müdürlüğü'nden çıkış yapabilirsin(Yazı İşleri Yoksa Başkanlık Makamından da yazabilirsin) ama göndericeğin yerde nereden çıktığının okadarda önemli olduğunu sanmıyorum.
  Belediyelerde Müdürlüklerin Görev ve Tanımı vardır buradan çevre konusundan sorumlu Müdürlükte görevli olman gereklidir.
   
 16. sadiyek

  sadiyek CMNet Üyesi

  merhaba neslihan hanım bende belediye de çalışıyorum ancak bağlı olduğum bir müdürlük var eminim seninde vardır mesela ben önce ruhsat denetim müdürlüğünde idim bana gelen üst yazılara ordan cevap veriyodum ve yazıyordum şimdi sağık işleri müdürlüğündeyim yazıları bu müdürlükten çıkartıyorum sen hangi birimde isen o birimden yazman gerek ki zaten üst makama olduğun belediye adına gideryani birim adına değil.
   
 17. sadiyek

  sadiyek CMNet Üyesi

  bu arada arkadaşlar ilçe belediye ve büyük şehir belediyesinde yetkiler çok farklı büyükşehirin yaptığı birçok görevi ilçe belediye yapamıyor aynı yetkilere sahip değiller
   
 18. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  evt doğru söylüyorsunuz sadiye hnm yazılar belediye adına gider karşıdakide benim anlatmak istediğimi anlarsada bi sorun olmaz kimse takılmaz yazının nerden geldiğine biliyorum ancak bu evrakları giden yazılar olarak kayıt altına aldığımız için nerden çıkarıyorsam yazıyı o kayıt defterine işlemem ve o bölümün dosyasına koymam gerekir bir örneğini,ayrıca burası bi belde belediyesi olduğu için sağlık işleri,temizlik işleri fln yok buyüzden kafa karışıklığı oluyor ztn
   
 19. sadiyek

  sadiyek CMNet Üyesi

  neslihan hanım sizin orada muhatabınız hizmeti satın alan kişi doğrudan o kişiye sorun bende belde belediyesindeyim ve bizim birim de şu anda hizmet satın aldığı iki yer var hem doktor dan hizmet satın alıyor hemde veterinerden ancak onlarda hiç böyle bir sorun olmuyor doğrudan bize geliyorlar belediyenin bünyesindeyim hadi bende olmadı deriz ama onlarda da olmuyor bir sorun başkan yardımcılarından yardım alın doğrudan sorun bence
   
 20. sadiyek

  sadiyek CMNet Üyesi

  bu arada çok merak ettim hangi belediye bu ?????? hiç bir birimi yok tek zabıta dan fen işleri var.....??? :)
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları