• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediyede görev

mehmet28

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaşlar bende belediyede görev başlayacağım belediye de görev yapan arkadaşlardan yardım isteyecektimm ilgilendikleri konular ne gibi çalışmalar yapıyorlar yardımcı olursanız sevinirim belediye nüfusu 17000 teknik eleman olarak inş.mühendisi birde tekniker var inşaat

bu süre dolunca yenilemek gerekicek doğrumudur? ve bu plan süresince toplanan atık miktarlarındanda bahsedilmesi gerekicek ve benim elimde çok az veri var gelişim raporlarıda yok nası olucak ?

bunlardan bahsetmenize gerk. hazırlayacağınız yönetim planı ileri 3 yıl içinde hangi yöntemlerle ve ne şekilde ambalaj atıklarınız yönteceksiniz onun planlamasıdır.yeni formatta var mı bakmadım ama bnm en son yaptığım (2009) Önceki çalışmalar bölümü vardı.orada yönetim planının esası olan dönemden önce ne gibi çalışmalar yapılmış çok fazla detaya girmeden anlatabilirsnz.veyahut herhangi bir çalışma olmadıysa da ; önceden bu projeyle ilgili herhangi bir çalışma ypılmamıştır diye ibareyle olay çözülür ama mutlaka bir şeyler yapılmış olsa gerkir diye de düşünüyorum..

arkadaşlar,ben bir belediyede çalışıyorum ve bir resmi makama üst yazı yazacağım,ancak belediyede çevre birimi, temizlik işleri birimi bulunmuyor bu üst yazıyı nerden çıkarmam gerekir bu soruma belediyede herkese sormama rağmen net bi yanıt alamadım.zabıta memurluğundanda çıkar diyen var.bu konuda bilgisi olan varmı?

bazı belediyerlerde cevre mühendisleri fen işlerine bağlı çalışıyor, siz de oradan çıkartabilirsiniz sanırım yazıyı. Bir de maaş açısından tyespit etmeye çalışırsak fen işlerine bağlı çalışsan çevre muhendisi yaklaşık 2.400 TL maaş alıyor normal olarak belediyede gibi sadece mühendis sıfatıyla çalışan muhendis yaklaşık 2.000 TL maaş alıyor sizin maaşınız hangisine yakınsa ordan çıkartın yazıyı en son çare bu sanırım :)

Bunlarda uymuyorsa ise şartlarınıza belediye adına çıkartabilirsiniz sanırım, bir sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim.

iyi çalışmalar.

bu gibi şeyler belediyelerde sorun oluyor işte yavaş yavaş işleri öğrenicez :) fen işleri en mantıklısı sanırım yardımınız için teşekkürler. iyi çalışmalar

belediyeye kadrolu olarak girecekseniz kpss şart yok ben sözleşmeli çalışacağım derseniz kpss ye değil de birazcık torpile ihtiyacınız var ama şöyle bir durum da var tabi görüşmeye gittiğinizde size kpss ye girip girmediğinizi soruyorlar.nedenine gelince;
belediyeler meclis toplantısında mühendis kadrosuna ihtiyac var mı yok mu önce onu belirliyorlar sonra bakanlıktan kadro istiyorlar eğer belediye kendine verilen kadrosunu kpss kitapçığında belirtirse daha önceden aldığı sözleşmeli personeli işten çıkarıp kadroyla geleni işe alabilir ya da iki mühendisi de çalıştırır. birinin maaşını devlet öderken diğerinin maaşını belediye meclisi öder. yada kadroyu kpss kitapçığında belirtmez. daha önceden işe aldığı sözleşmeli personelini kadroya alabilir. ama tam olarak bilmiyorum kadroya geçebilmesi için sanırım belli bir süre sözleşmeli çalışmak zorunda.

belediyede hangi birimden çıktığının bir önemi yok.belediyede bahsi geçen konu ne ise ve o işi belediyede hangi birim yürütüyorsa orası yazabilir.belediylerde mutlaka bir görev tanımı vardır.onu iyi irdelemeniz gerkir.zabıta dahi yazabilir.

@Neslihan Öztürk
neslihan hnm merak ettiğim bir şey var ve gerçekten hayre ettim. nasıl ourda bağlı olduğum birim yok..siizn belediyeye girişiniz kadrolu değildir ama sözleşmeli de olsanız girişiniz yapıldığı bir birim mutlaka vardır.giriş farklı yer olsa da görevlendirme yazınız mutlaka başkan tarafından oanylanmış olması gerkir.bağlı olduğunuz birimde bu görevlendirem yazınız çıktığı yerdir.bunları aydınlığa kavuşturursanız szin yazılarınız çıkaracağınız birim denklemi de çözüme kavuşmuş olacaktır.ben mesele sözleşmeliyim belediyenin şirketinin elemanıyım(amele görünümlü mühesndis dedikleri:))fen işleri girişli; temizlik işleri görevlendirmeliyim...gibi!

dedikleriniz doğru çiğdem hnm ancak benim durumum biraz değişik ben aslında bölgenin temizlik işleriyle ilgilenen firmasıyla sözleşmeliyim o firmayla belediye sözleşme imzalıyor ve hizmet alımı yapıyor sözleşme gereği belediyenin çevre mühendisi ihtiyacı bu şekilde giderilmiş oluyor.çünkü çalıştığım belediyenin kendi bünyesinde sözleşme yapabilmesi içinde kadro açılması lazım varolan kadrolarda dolu olunca durum böyle oluyor.

erdem bey sorduğunuz soruları bende aynen kendilerine ilettim ama seni işte şu yazıyla
aldık görev tanımın bu diyen olmadı malesef sen zabıtaya bağlısın diyen bile oldu,o yüzden bende buraya yazıp fikir edinmek istedim.daha öncede dediğim gibi bana mantıklı gelen kimse birşey demese bile fen işlerinden yazıları çıkarmak sizde aynı düşünüyorsunuz kanaatimce .

Taşeron firmada hizmet sonucu alınan personelde genelde iş tanımı olmaz ve nerede açık oluşursa Belediyenin o göreviyle görevlendirilirsiniz. Üst yazıda ise Zabıta yerine Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılması daha mantıklıdır hiç olmadı Yazı İşleri Müdürlüğü'nden çıkış yapabilirsin(Yazı İşleri Yoksa Başkanlık Makamından da yazabilirsin) ama göndericeğin yerde nereden çıktığının okadarda önemli olduğunu sanmıyorum.
Belediyelerde Müdürlüklerin Görev ve Tanımı vardır buradan çevre konusundan sorumlu Müdürlükte görevli olman gereklidir.

merhaba neslihan hanım bende belediye de çalışıyorum ancak bağlı olduğum bir müdürlük var eminim seninde vardır mesela ben önce ruhsat denetim müdürlüğünde idim bana gelen üst yazılara ordan cevap veriyodum ve yazıyordum şimdi sağık işleri müdürlüğündeyim yazıları bu müdürlükten çıkartıyorum sen hangi birimde isen o birimden yazman gerek ki zaten üst makama olduğun belediye adına gideryani birim adına değil.

bu arada arkadaşlar ilçe belediye ve büyük şehir belediyesinde yetkiler çok farklı büyükşehirin yaptığı birçok görevi ilçe belediye yapamıyor aynı yetkilere sahip değiller

evt doğru söylüyorsunuz sadiye hnm yazılar belediye adına gider karşıdakide benim anlatmak istediğimi anlarsada bi sorun olmaz kimse takılmaz yazının nerden geldiğine biliyorum ancak bu evrakları giden yazılar olarak kayıt altına aldığımız için nerden çıkarıyorsam yazıyı o kayıt defterine işlemem ve o bölümün dosyasına koymam gerekir bir örneğini,ayrıca burası bi belde belediyesi olduğu için sağlık işleri,temizlik işleri fln yok buyüzden kafa karışıklığı oluyor ztn

neslihan hanım sizin orada muhatabınız hizmeti satın alan kişi doğrudan o kişiye sorun bende belde belediyesindeyim ve bizim birim de şu anda hizmet satın aldığı iki yer var hem doktor dan hizmet satın alıyor hemde veterinerden ancak onlarda hiç böyle bir sorun olmuyor doğrudan bize geliyorlar belediyenin bünyesindeyim hadi bende olmadı deriz ama onlarda da olmuyor bir sorun başkan yardımcılarından yardım alın doğrudan sorun bence