• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediyede görev

mehmet28

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaşlar bende belediyede görev başlayacağım belediye de görev yapan arkadaşlardan yardım isteyecektimm ilgilendikleri konular ne gibi çalışmalar yapıyorlar yardımcı olursanız sevinirim belediye nüfusu 17000 teknik eleman olarak inş.mühendisi birde tekniker var inşaat

Neslihan Hanım hangi birime bağlı olduğunuzun emin olun fazla bir önemi yok bu bir belde belediyesi olunca hepten birim ortadan kalkıyor birde hizmet alımı söz konusu olunca ne yap denilirse onu yapar duruma geliniyor. Durumunuz çok garip değil genelde karşılanılan sorundur yetki ve görev tanımsızlığı, zaman içinde hepsi yerli yerine oturacaktır.

çok garip ya :) hizmet satın alma amaçları ne ki bunların madem ihtiyacın var bünyene al ihtiyacın yoksa neden alıyorsun hadi aldın neden bir belli yer söylemiyorsun ????? çok değişik ben o belediyenin ne yapmak istediğini anlamadım !!!!!!!! allah sabır versin sana da ben sana bir tavsiyede bulunayım çevre birimi fen işlerinden çok zabıtanın içinde kuruluyor sen öp toplamıyosun çünkü başkana de ben beni zabıta müdürlüğünün emrinde çalıştırın de zaten genel olarak diğer birimlerle kordinasyonlu çalışacaksın

ben denetimlere zabıta ile gidiyorum çünkü şikayetler zabıta ya gelir fen işlerine değil bu arada ambalaj atıklarını falan kim yönetiyor orda

bende belediyede fazla tecrübeli değilim zaten 2010 mezunuyum ancak geldim geleli bir çok değişiklik yaptım çevre birimi kurdum yönetmelik yaptım şimdi yönetmeliğin meclisten geçmesini bekliyorum haftaya geçer ondan sınra çevre ile ilgili tüm işleri tak ben yöneteceğim tabi ki diğer müdürlüklerle kordineli olarak kolluk kuvveti olmadan bir yere gidemzsin zaten

tüm atık !!!!!!!!! evsel atıklarla ilgilenmiyorum yani çöp dediğimiz kısımla onu temizlik işleri sizde de fen işleri ilgilenmeli ben geri dönüştürülebilir veya kazanılabilir atıklarla ilgileniyorum ki seninde öyle olman gerekiyor belde olduğu için depolama sahası yoktur büyük şehire veya belediyeler birliği ile anlaşmalı ise onların depoladığı yere depolıyordur onun için onda sorun yoktur.

2872 sayılı kanunun verdiği yetkiye dayanarak kendi birimim için yönetmelik yaptım ki sende başladın ise o belediyenin de yapması gerek

çevre birimini belediyenin kendi bünyesinde olman gerek kurman için. benim mesai bitti şimdi benim çıkmam gerek ama sana yardımcı olurum elimden geldiği kadar çünkü bende zorluk çektim çevre orman bakanlığına valiliğe il müdürlüğüne falan çok gittim

evet evsel atıkla belkide ilgilenmemem gerekiyor ama kaymakamlıktan fln gelen formlar oluyor ve benim doldurmamı istiyorlar bu yüzdende ilgilenmek zorundayım vahşi depolamamız var çöpler oraya dökülüyor.bizim belediyede sorun bitmez daha çok şey var anlatılacak ama neyse :)

Sadiye Hanım sizin durumunuzla Neslihan Hanımın durumu çok farklı. Neslihan Hanım sizin çevre birimine ihtiyacınız yok ve belediyede olmadığınız için kuramazsınız. Sadiye Hanımın bahsettiği konu genelde Büyükşehir Belediyesilerinde yada Büyükşehire bağlı ilçe belediyelerde uygulanması daha yaygın bir durum. Sizin çalışma alanınızın içine evsel nitelikli katı atıklar(çöp) de giriyor olması gerekmekte çünkü hesaba aldığımız belediye bir belde belediyesi ve her konu için çevre mühendisi istihdam etmesi fazlada imkanlı durmuyor. Şuan sizin çalışma konularınızda olmasada ileride düzenli depolama sahası çalışmaları ve rehabilitasyon işlemleri, inşaat yıkıntı ve hafriyat atıkları, atık yağlar v.s. konular olacağın biriminizin fen işleri olması sizin için idealdir.
Belediyeler neden hizmet alımı ile personel istihdam ediyor konusundada belediyeler temsil ettikleri nüfusa oranla kendi bünyelerinde personel çalıştırabiliyor ama bunlar yeterli olmaması durumunda belediye hizmet alımı ile personel edinmekte ve bu işlem maddi yönden çok daha avantajlı olması tercih nedeni.

saolun rıdvan bey bende sizinle aynı fikirdeyim bu şekilde devam edicek elimden geldiğince düzeni kurup korumaya bakıcam,birde hafriyat atıklarıyla ilgili birşey sormak istiyorum bu bölgede toki yapılıyor 1.etap yapılırken çıkan atıklar vahşi depolamaya atılmış çöplüğün bi kısmı bu yüzden kapanmış ve biraz ilerisine yeni bi çukur açılmış.şimdi 2. etap gündemde ve yine aynı yöntemi kullanıcaklar yapılan bu işlem doğrumu ,yönetmelikte yer gösterilmesi gerekir vb. gibi ifadeler yer alıyor ama aynı anda bi çok bina yapıldığı için tokide çok fazla atık çıkar bu yüzden net bi fikir sahibi olamadım bu konu hakkında bilginiz varmı?

kanunda veya yönetmelikte belde belediyesi ilçe belediyesi veya metropol ilçe belediyesi diye bir ayrım yok Rıdvan bey başta okudu iseniz bende ilçe belediyesindeyim demiştim ama tabi ki o belediyenin çevre birirmi kuramayacağı yüzde yüz belli....... bu arada bende bu belediyede tek çevre mühendisiyim....... ve belediyeler kanunu nu açıp okumanızda yarar görüyorum....... bu belediye düzenli tepolama sahasını nasıl kuracak ki????? neden hizmet satın aldığı konusu na da yorumum yanlızca maddi diğerleri süsleme sanatı bundan eminim daha az ücret verdiği için yok kadro dolu!!!!!!! nufuz az!!!!!! bunlar hep bahane.......

Sadiye Hanım tavsiyeniz için teşekkürler ama bende size yazıları biraz daha iyi okumanızı tavsiye etsem yerinde olacak sanırım. Ben kuramaz yada sizin hangi tür bir belediyede çalıştığınıza dair hiç bir söz sarf etmedim sadece bir genelleme ile durumu ifade ettim ve tabikide kurabilir ama bakanlık tarafından denetlemede ne kadar uygun olacağı tartışılır. Sözleşmeli kadro durumu içinde BELEDİYE VE BAĞLI KURULUŞLARI İLE MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ NORM KADRO İLKE VE STANDARTLARINA DAİR YÖNETMELİK'i okursanız en azından bir fikir sahibi olursunuz.
Düzenli depolama sahalarını nasıl kuracağı konusunda yayımlanan genelgeleri ve yönetmelikleri takip ederseniz nüfusa bağlı olarak belediyelere sunulan zamanlar içinde düzenli depolama sahası kurmaları gerekmektedir. Bunu gerek belediye birlikleri ile gerek en yakın kurulmuş olan düzenli depolama sahalarına götürmek ilede çözebilirler bu tamamen idarenin kararıdır.

Neslihan Hanım, yapılan TOKİ belediye mahalli sınırları içinde olup olmamasına göre değişebilir ama benden size nacizane tavsiye çıkan hafriyat atıklarını vahşi depolama sahasının yakınına yığılmasını sağlarsanız ilerleyen zamanlarda vahşi depolama sahanızın rehabilitasyonu sırasında toprak ihtiyacınızı karşlayabilirsiniz. Konu ile ilgili Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'nde detay var diye hatırlıyorum.

teşekkür ederim rıdvan bey .ayrıca düzenli depolama ve arıtma tesisi için çevre belediyelerle yürütülen çalışma var bakanlığında kabul edebileceği uygun alanlar bulunursa projeler gerçekleştirilecek uzun bir zamana ihtiyaç var yani:)

bende belediyedeyimdeee arkadaşımm sonuçta bilgi alışverişinde bıulunacağızz öyle değil mii arkadaşş sadiyek arkadaşı hangi belediyede .. ben tirebolu belediyesiii